Który kierunek kształcenia wybrać?

Najnowsze wpisy

Dzisiaj globalne komunikowanie się łączone jest przeważnie z komputerami a także wprowadzeniem poczty e-mail, komunikatorów internetowych a także wielkich społecznościowych portali.


Ale to telefon jak też pozostałe formy telekomunikacji służą za najdoskonalszy przykład obniżenia kosztów jak też poprawy funkcjonalności najnowszych mediów w stosunku do poprzednich.


Z pewnością komórkom nie udałoby się dokonać takiej rewolucji, gdyby nie naukowcy zajmujący się właśnie elektroniką jak też przetwarzaniem sygnałów w formie napięć elektrycznych lub pól elektromagnetycznych. Ta dziedzina trudni się przesyłem danych na odległość, ale obejmuje również sposoby przetwarzania tych danych, kodowanie, sprzęt, sieci a także wiele innych zagadnień. Dla absolwenta owego kierunku falowniki nie będą stanowiły tajemnicy.


jadalnia
Author: InsideLab
Source: Grupa Jukatan


Ścieżka IT jest jedną z paru możliwych, jakie może wybrać absolwent tego kierunku. Do pozostałych przynależą „systemy mikroprocesorowe” czy „optoelektronika”, z których rozkwitem można związać drogę swej kariery. W prędko rozwijających się dyscyplinach – takich jak elektronika oraz telekomunikacja, można mówić o hossie niezależnie od gospodarczej koniunktury. Rynek pracy na całym globie czeka na osoby, od których zależy przepływ wiadomości. Elektronika - (karty rfid) oraz podobne dyscypliny tworzą bazę nowych technik przetwarzania i wysyłania informacji, jakie są podwaliną naszej cywilizacji.
Wielu absolwentów tego kierunku podjęło pracę w charakterze automatyków. Spore grono osób zadecydowało wykorzystać nabytą wiedzę z zakresu wytwarzania i obsługi analogowych i cyfrowych systemów elektronicznych.