Kruszywa do betonu, innowacyjne pomysły

Najnowsze wpisy

Istnieją osoby, które bez własnego domu i ogrodu nie wyobrażają sobie swojej egzystencji. Nie odstraszają ich regularne prace na posesji, dają z siebie wszystko by ich dom prezentował się jak najładniej. Zdają sobie sprawę, że okazały ogród, zadbany teren wokół domu to wizytówka każdego gospodarza, a przemyślane rozwiązania łączą wygodę i interesujący design.


Powierzchnia wokół domu wyłożona kostką brukową, granitową czy ozdobnym żwirem wzbogaci każdą, pozornie nieatrakcyjną powierzchnię, posiadając przy tym wiele zalet praktycznych. Czasem jednak warto zainteresować się bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami. Przykładem może być beton dekoracyjny. Efekt dekoracyjności betonu uzyskujemy poprzez właściwy dobór kruszywa do betonu. Na skutek tego otrzymuje się beton dekoracyjny, który jest tańszy i trwalszy od kostki brukowej, płyt chodnikowych lub asfaltu.

budowa
Author: Xella Polska
Source: Xella Polska
Beton dekoracyjny zdobywa coraz większe uznanie w kraju, choć, na Zachodzie to popularnie stosowany produkt. Jego zaletą jest trwałość i odporność. Wszystko za sprawą kruszywa, które stanowi główny składnik betonu. To ze względu na swoje pochodzenie charakteryzuje się tak dużą wytrzymałością na ściskanie. Dlatego kruszywa (dokładniej kruszywa drogowe) mogą być stosowane na najbardziej strategicznych i ważnych budowach, takich jak autostrady, lotniska oraz w towarzyszących im obiektach inżynieryjnych, np. wiaduktach czy mostach (więcej o kruszywach).


Podjazd, ścieżki – od furtki domu do drzwi wejściowych najczęściej prowadzą jak najkrótszą drogą ponieważ omijanie przeszkód jest niewygodne. Jednak w samym ogrodzie obowiązuje inna zasada: dróżki mają przykuwać uwagę, gubić się by za chwilę pojawić się w całej swej okazałości.

Tutaj również przyda się wszechstronne wykorzystanie kruszyw, które pozwalają ciekawie wyeksponować przestrzeń i wokół domu i w ogrodzie. Jeśli właśnie nosimy się z zamiarem zagospodarowania terenu wokół domu, możemy skorzystać z sieci wpisując w wyszukiwarkę frazę: kruszywa do betonu. Producenci gwarantują nam doradztwo wykonawcze oraz dowóz zakupionego towaru (usługi w ofercie firmy).