Krótki opis najważniejszych zasad, którymi warto się kierować w czasie urządzania łazienki.

Najnowsze wpisy

łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu i domu. Jest także jednym z bardziej trudnych do zaprojektowania, mimo że pozornie liczba najróżniejszych materiałów do wykończenia, sprzętów i akcesoriów jest naprawdę wielka.
magnat
Author: James Honeyball
Source: http://www.flickr.com


Jednak odpowiednie zestawienie wszystkiego w taki sposób, żeby pomieszczenie nie tylko było wygodne i funkcjonalne, lecz również eleganckie, WCale nie jest łatwe. W praktyce dużo zależeć będzie od wielkości samej łazienki. O ile w większych wnętrzach znacznie łatwiej rozłożyć wszystkie konieczne elementy wyposażenia, to w mniejszych niekiedy wręcz się to sprowadza do roli sztuki. Niestety czasami będzie trzeba też iść na spore kompromisy, przykładowo zrezygnowanie z wanny na rzeczy prysznica, malutka umywalka, bo jedynie taka się zmieści czy zobacz ofertę płytek Grespaniapłytka lecz o mniejszej pojemności. Jednak w większych łazienkach też może się pojawić dużo problemów, przede wszystkim z ustawieniem wszystkiego w taki sposób, żeby można z niej było wygodnie korzystać. Dlatego też zabierając się za projektowanie łazienki warto zdobyć nieco wiadomości o podstawowych zasadach, którymi się trzeba przy tym kierować.


Bardzo ważną rzeczą jeżeli chodzi o nowoczesne łazienki, będzie dobranie ciekawych płytek na podłogi i ściany. Ich oferta jest naprawdę ogromna duża, sprzedawane są w niezliczonej ilości rozmiarów i kolorów. Należy się jednak podczas wyboru trzymać paru reguł, dzięki którym takie pomieszczenie będzie wygodniejsze i ładniejsze. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, dlatego też znacznie lepiej nadają się do niedużych łazienek. Ważny jest również rozmiar płytek, tu również należy się trzymać zasady, że w małym wnętrzu dużo lepiej będą wyglądać mniejsze płytki. W ostatnim czasie niezwykle modne stają się różnorodne zestawienia kolorów.
Pomieszczenie utrzymane w jasnej kolorystyce, z niedużą ilością ciemnych dodatków może naprawdę nowocześnie i ciekawie się prezentować. Jeżeli do tego dobierze się jeszcze ciekawe szafki, to na pewno można być zadowolonym z takiej decyzji.