Korzystniej wybrać nowy czy używany budynek?

Najnowsze wpisy

Dawniej najpopularniejszym sposobem budowy budynku był tak zwany system gospodarczy. Polegało to na tym, że budowa domu trwała kilka lat.


Jeśli frapujemy się nad tym, czy korzystniej kupić domek, czy raczej parcelę i na niej stawiać budynek to musimy przeanalizować kilka elementów.


Tańszym podejściem jest budowa (spoiwo mineralne) domu, lecz trzeba liczyć się z tym, iż takowa inwestycja pochłonie mnóstwo czasu. Jeżeli zaś zdecydujemy się na zakup używanego domku wygrywamy na czasie, a co więcej zmniejszamy ryzyko popełnienia omyłek w planowaniu budowy. Należy zauważyć, iż dziś, jeśli ktoś śni o własnym domu z ogrodem, niekoniecznie ma na myśli przeprawę przez cały przebieg inwestycyjny, poczynając od kupna działki, poprzez projekt, na budowie kończąc. Dla takich osób świetnym rozwiązaniem będzie możliwość kupna gotowego domu (zweryfikuj u źródła) z rynku wtórnego.


odzwierciedlenie - dom
Author: Christoph Sammer
Source: http://www.flickr.com


Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego domu? Naturalnie, jak w wypadku każdego zakupu budynku, musimy przyjrzeć się otoczeniu, wszak planujemy spędzić tam resztę swojego życia. Najbardziej istotnym elementem będzie jednak techniczny stan budynku. Najlepiej w podobnej sytuacji skorzystać z rady fachowca, który po obejrzeniu domu, może oznajmić, w jakim jest on stanie. Należy obejrzeć projekt. Znajdują się tam informacje dotyczące materiałów użytych do jego budowy, dane tyczące się konstrukcji oraz nawierzchni poszczególnych pomieszczeń.
Wszystko to może się okazać niezmiernie przydatne w kalkulacji wydatków potencjalnego remontu. Jeżeli z kolei pod uwagę bierzemy nowe mieszkania deweloperskie Bielsko Biała, wówczas problem remontu nie dotyczy nas.