Każdy lubi mieszkać w szykownych wnętrzach, więc raz na jakiś czas niezbędny jest remont

Najnowsze wpisy

Nikt nie chce remontów. Z reguły na sam dźwięk owego słowa ludzie dostają dreszczy. Zazwyczaj ciągną się one w nieskończoność i kosztują nas o wiele więcej, aniżeli sądziliśmy.


Jeżeli zaczynamy remont łazienki, to oczywiście powinniśmy zamówić nowy prysznic lub wannę i inne potrzebne Wyposażenie, takie jak umywalkę albo lustro.


widok - budowa
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


oświetlenie także wydaje się być niezwykle istotne. Powinno być tak umieszczone, żeby nie było nazbyt jaskrawe, ale na tyle mocne, żeby można było wykonać w łazience make-up. Jednak poważną kwestią, od której musimy zacząć cały remont łazienki, wydaje się być kafelkowanie. Samo zamówienie płytek to tylko początek. Później musi je ktoś przykleić na podłodze oraz ścianach. Jeżeli nie wiemy, jak to się robi, to powinniśmy zadzwonić do fachowców. Kafelkowanie wcale nie jest taką prostą sprawą, gdyż najistotniejsza jest precyzja. Płytki powinny być ułożone perfekcyjnie co do milimetra, gdyż w przeciwnym wypadku będzie widać nierówności. Z tego powodu trzeba wezwać dobrych specjalistów w tej dziedzinie. O tym, kto jest najlepszy, warto porozmawiać ze znajomymi lub kimś z rodziny. Jeśli nikt w ostatnim czasie nie robił flizowania, to naszą ostatnią szansą jest internet. Powinniśmy poczytać wiadomości na remontowych forach i uzyskać namiary na dobrych fachowców.
Nie zapominajmy jednak, że ta praca nie jest przeznaczona na pięć godzin, a my na nieszczęście na jakiś czas nie będziemy mieli dostępu do prysznica. Tym bardziej, że klej do kafelek powinien długo schnąć.