Każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia myśli o ustatkowaniu się, niestety nie każdemu się to udaje

Najnowsze wpisy

Każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia myśli o założeniu rodziny, ale nie wszystkim się to udaje. W dzisiejszych czasach coraz więcej par postanawia wziąć rozwód.

Od strony prawnej podstawowym warunkiem do uzyskania rozwodu jest kompletny rozpad współżycia pomiędzy małżonkami. Nawet okoliczności takie jak
rozwód
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com
zdrada, alkoholizm, bądź przypadki przemocy domowej nie są podstawą do orzeczenia rozwodu. Rozkład współżycia uważa się za kompletny w sytuacji gdy między małżonkami zostały przerwane bazowe więzy, czyli duchowe, fizyczne i gospodarcze. Najprościej uzyskać rozwód w sytuacji, gdy jedna z osób od dłuższego czasu mieszka z nowym partnerem i razem decydują się na wspólne życie. Nawet w takiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu, jeśli wystąpią określone okoliczności między innymi jeżeli w efekcie miałoby ucierpieć małoletnie dziecko, bądź gdy rozwodu żąda jedynie małżonek winny rozpadu współżycia, a współmałżonek nie wyraża zgody. Niezależnie czy między obiema stronami jest akceptacja, czy też nie, trzeba pomyśleć o wynajęciu adwokata, który zaopiekuje się naszą sprawą, zobacz też tutaj. Obecnie bez kłopotu możemy odnaleźć mnóstwo kancelarii adwokackich, których specjalnością są rozwody (sprawdź też). Naturalnie przed wyborem danej kancelarii należy dokładnie się zastanowić i przejrzeć dodatkowe opinie, zwłaszcza, że codziennie spacerując po mieście możemy zobaczyć liczne reklamy pokroju: adwokat alimenty. Sam wymóg alimentacyjny polega na zaspokajaniu potrzeb osoby uprawnionej, w przypadku, gdy nie posiada ona środków, żeby utrzymać się samodzielnie. Każdy wie, że w momencie rozwodu alimenty przysługują dzieciom, ale nie tak wiele osób wie, że obejmują one także dzieci pozamałżeńskie i rozwiedzionego małżonka, jeśli nie został on obwołany za wyłącznego winnego rozkładu pożycia małżeńskiego, i znajduje się w ubóstwie.


Warto zastanowić się także nad wpływem rozwodu na dzieci, badania wskazują bowiem, iż jest to zawsze przeżycie traumatyczne. Dorośli często zakładają, że jeśli oni cieszą się z rozstania, to podobnie potraktują to ich dzieci. Prawda jest jednak taka, że dla dziecka rozwód to zazwyczaj przeżycie traumatyczne.

Konkludując decyzja o rozwodzie jest trudną do podjęcia i powinna być ostatecznością. Para, jaka się na nią decyduje powinna zdawać sobie sprawę, że wiąże się z nią sporo formalności oraz problemów, o których nie każdy pamięta. Warto także pamiętać o dzieciach, czyli tych najbardziej pokrzywdzonych, gdyż dla nich może to być przeważnie trauma do końca życia.