Jezeli w tym momencie jesteś w czasie aranżacji wnętrza nowego domu jednorodzinnego, bądź pragniesz niewielkiego remonty i odmiany - pamiętaj także o specyfice powierzchni holu.

Najnowsze wpisy

Kiedy urządzasz wnętrze swojego domostwa, na pierwszym miejscu, jakikolwiek przyszły mieszkaniec rozmyśla o pięknym salonie, jadalni, łazience, pokoju dziecinnym. Zamierzamy zakup mebli, barwę murów, najmodniejsze urządzenia i akcesoria. Rzadko kiedy rozmyślamy o mniejszym, czy dużym korytarzu, albo klatce ze schodami. Jest to również pomieszczenie, jakiego właściwie nigdy się nie remontuje. Nie powinno sie zapominać jednakże, że ten odludny i niewiele istotny kąt, ustanawia obraz całościowego domostwa i jest ośrodkiem tak zwanego pierwszego wrażenia. Warto wobec tego zatroszczyć się o taki zakątek.

przykładowa aranżacja wnętrza
Author: tapetenpics
Source: http://www.flickr.com
Sklepy z meblami dysponują ogromną ilością towarów kreowanych do aranżacji domu. W teraźniejszych, zmodernizowanych moemntach - hol nie kojarzy się już z małym, ciemniejszym zakątkiem, a następnym użytecznym rodzajem przestrzeni (http://www.domanski.com.pl/realizacje.html). Wielu mieszkańców decyduje się na jaśniejsze kolory, posadzki i meble. Istotne - aby zachowywać stosowny umiar i poczucie gustu i nie zagracać tego pokoju. Należy przemyśleć, w jakim stylu chcemy mieć urządzony korytarz, jakie składniki będą niezbedne, wybrać barwy murów, gatunek parkietu. Teraz, najmodniejsze są już bielsze, marmurowe parkiety i klatki schodowe, jakie częstokroć można ujrzeć w centrach meblowych, czy remontowych. Żyją pośród Nas jeszcze pasjonaci klasycznego gust i starodawnych umeblowań, a również fanatycy starych drobiazgów i elementów (kto mi zrobi schody (zobacz schody) jesionowe).schody
Ponadto - zbyt czysta i wybielona aura czyni pomieszczenie nazbyt chłodnym i mało przytulnym. Z tej racji wiele osób decyduje się na skłądniki i schody drewniane. Daje to niewątpliwie uczucie ciepła i spokoju. Nieważne, czy kupisz schody jesionowe, czy schody dębowe - każde drewno tworzy charakterystyczny klimat i miły dla oka wizerunek. Schody drewniane bywają znacznie tańsze i prostrze w montażu. Można bezproblemowo zbudować barierkę, czy umieścić listwy przy podłodze. Składnikami, jakie lepiej pasują do tego rodzaju materiału to wieszaczki z wikliny, szafy i półki na obuwie, gustowne wycieraczki i klasycznelustra z obramowaniem - właśnie tak. Warto zdbać o wnętrze holu, jakie znajduje się tuż za progiem.