Jeżeli nie mamy lęku wysokości i od zawsze pociągała nas wspinaczka - mamy możliwość połączyć przyjemne z pożytecznym i zarabiać na swej pasji

Najnowsze wpisy

Jeśli nasza praca jest jednocześnie naszym hobby, to jesteśmy na pewno szczęśliwymi ludźmi. Warto zatem szukać takiego zajęcia, które kochamy. Jeśli lubimy się wspinać, to możliwości na rynku pracy znajdziemy sporo.


Mnóstwo firm, które wykonują prace na wysokości, poszukuje chętnych do pracy.


rynek pierwotny
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Żaluzje
Author: Tim Ford
Source: http://www.flickr.com


Pieniądze są fantastyczne, choć i praca niełatwa. Jednak, jeżeli kochamy wspinaczkę i nie boimy się wysokości, to pewnie będzie to najlepsze zajęcie dla nas. Oferta tych spółek co roku się rozszerza. Powodem może być to, że w naszym kraju buduje się coraz więcej wieżowców. Zatem moglibyśmy przykładowo czyścić okna z widokiem na panoramę miasta. Oczywiście, mycie okien (sprawdź ofertę mycia okien) to nie jedyne zajęcie. Możemy również przyklejać reklamy czy naprawiać uszkodzone części elewacji. Z reguły moglibyśmy przebierać w ofertach, gdyż rynek jest nowy i jeszcze nie przesycony. Zatem jeżeli na przykład jesteśmy z województwa pomorskiego i zainteresowały nas prace wysokościowe Gdynia może być tym miastem, w którym bez kłopotu znajdziemy pracę. Oczywiście, firma da nam wszelkiego rodzaju niezbędne zabezpieczenia, gdyż praca na wysokościach należy do grupy dosyć niebezpiecznych profesji. Podlega więc regularnym kontrolom BHP. Nasz pracodawca zapewne poinformuje nas o wszystkich aspektach naszej nowej posady.


Warto także, abyśmy sami dopytywali o interesujące nas szczegóły.


Jeżeli nie boimy się wysokości, to trzeba pomyśleć o tym, żeby podjąć posadę na sporych wysokościach.