Jeżeli nasza firma eksportuje jakieś produkty do Rosji, to na pewno wie, że istnieją tam inne certyfikaty potwierdzające jakość produktu

Najnowsze wpisy

Ci, którzy eksportują swoje produkty do Rosji i krajów zrzeszonych w WNP (Wspólnota Niepodległych Państwa - jednoczy niemal wszystkie kraje byłego Związku Radzieckiego) wiedzą czym są ich certyfikaty jakości.


certyfikat higieniczny
Author: TopRank Online Marketing
Source: http://www.flickr.com


Żeby coś mogło być przyjęte na ich rynek, wymaga takiego zaświadczenia.
GOST Certificate (certificator.eu) jest potrzebny wszelkim firmom, które chcą prowadzić interesy z Rosją. Normy te wywodzą się jeszcze z okresu ZSRR i uległy niewielkiej modyfikacji, także ogólnie rzecz ujmując - obowiązują do dzisiaj. Uważa się, że w pewnym sensie są podobne do zachodnich norm ISO. Mamy szansę więc zetknąć się z przedziwnymi mieszankami w stylu GOST ISO 9001.


Dziś funkcjonują specjalne firmy, które pomogą nam uzyskać certyfikat higieniczny (http://www.certificator.eu/pl/certification/hygiene-certificate.html) na terenie Rosji. Dzięki zleceniu tego zadania na specjalistów, zaoszczędzimy czas i nie utkniemy na długie miesiące w papierach. A jak wszyscy wiemy, w Federacji Rosyjskiej biurokracja bywa wielka i wszyscy pracownicy urzędów uwielbiają papierologię. Kiedy uda nam się już uzyskać niezbędne certyfikaty, to rynek rosyjski stoi przed nami otworem. Jest to chłonny rynek zbytu z dużymi możliwościami, zatem należy kierować tam swój wzrok i potencjał, jeśli jesteśmy producentem jakiś towarów.


Rosja jest rynkiem trudnym do zawojowania oraz wymagającym. Jednak jeśli uda nam się tam zaczepić, to przypuszczalnie wróży to nam duże przychody.
Tags: