Jeśli braliśmy udział w kolizji drogowej, to warto znać swoje przywileje

Najnowsze wpisy

Jeżeli jako kierujący pojazdem wzięliśmy udział w wypadku komunikacyjnym z winy innej osoby, to przysługuje nam odszkodowanie. Dobrze będzie pamiętać, że zadośćuczynienie to powinno być wypłacone z polisy sprawcy wypadku.


szkoda z oc sprawcy
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się, że wciąż mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo dochodzić swoich praw.


Należy pamiętać, iż jeśli wypadek spowodowała inna osoba, to przysługuje nam wypłata odszkodowania z OC sprawcy. To jego polisa pokryje naszą naprawę. Często jednakże ubezpieczyciele strasznie komplikują proces pozyskania zadośćuczynienia, warto więc znać własne prawa. Znakomitym rozwiązaniem może być zajrzenie do Netu. Wystarczy włączyć przeglądarkę i wstukać odpowiednie hasło, żeby otrzymać dużo przydatnych wyników z adresami stron, gdzie dowiemy się, jak powinna być zapłacona szkoda z OC sprawcy - szkoda z oc sprawcy.


Jeżeli nie zapomnimy o paru podstawowych regułach, to formalności bez wątpienia uda się załatwić znacznie szybciej. Przede wszystkim należy ustalić kto jest winny, bo jedynie w takim wypadku dokonana zostanie wypłata odszkodowania z OC sprawcy. Jeśli druga osoba nie chce podpisać się na oświadczeniu, to należy zadzwonić po policję, która zakończy różnicę zdań. Następnie musimy powiadomić spółkę ubezpieczeniową sprawy o naszej szkodzie i ustalić jej wielkość. Będziemy mieli do wyboru dwie możliwości – albo auto powróci do stanu sprzed wypadku albo dostaniemy gotówkę do ręki. Wybór należy do nas - wypłata odszkodowania z oc.


Warto mieć w pamięci, iż opłacona szkoda z OC sprawcy w jakimkolwiek stopniu nie ma wpływu na naszą polisę czy wielkość składki.


Dobrze będzie zatem poznać swoje prawa. Dzięki temu szybko pozałatwiamy formalności oraz unikniemy niemiłych niespodzianek.