Jakiego rodzaju użycie ma węglan wapnia? Gdzie go mamy okzzję wykorzystywać? W jakich dziedzinach?

Najnowsze wpisy

Wiele jest materiałów, które mamy szansę wykorzystać w różnych sferach. Z ich pomocą łatwo możemy sobie poradzić z różnymi zadaniami.


Kolektory Schüco linii Premium w Rezydencji Zawady w Wilanowie
Author: SEI Energy
Source: SEI Energy


Jasne fronty szafy
Author: Indeco
Source: Indeco


Zastosowanie wielu rozwiązań stwarza zupełnie nowe szanse rozwoju, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w każdej dziedzinie. W tym artykule będziemy się skupiać na węglanie wapnia, na tym, w jaki sposób się go wykorzystuje.


Węglan wapnia jest niezwykle wszechobecny w naturze, stanowi najistotniejszy element mnóstwa kamieni, a równocześnie określonych skał, takich jak dolomit. Węglan wapnia używany jest powszechnie jako element budowlany (szerzej pod adresem http://cleo-polska.pl/s-145-zrywka-lancuch-zrywkowy-i-akcesoria). pod postacią wapienia używa się go jako kamień budowlany, ale nie tylko, gdyż dzięki formie sproszkowanych kamieni wapiennych, otrzymujemy wapien palony. Tego typu dość drobno zmielony mamy szansę używać jako biały barwnik, w postaci wodnej farby.


tu
Author: Matthias Kümpel
Source: http://www.flickr.com
Podobnie węglan wapnia znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym. To bez wątpienia chemiczny dodatek do żywności, oznaczany jest jako E170. Zastosowany jako utwardzacz, ale i jako biały zabarwiacz spożywczy. Naturalnie to nie wszystko, bo znajdziemy go także w kosmetykach, jak puder do twarzy, czy wybielaczach, ale też w papierosach. W technologii uzdatniania wody wykorzystuje się go, by wzrosła zasadowość - WKG członek grupy MMG.


Jak możemy się przekonać, ma on wiele zastosowań, a dzięki temu mamy wiele okazji, żeby tworzyć określony produkt.


Jednocześnie musimy dodać, że największe zastosowanie ma w budownictwie, a więc o tym, co wspomnieliśmy na początku. Tworzy się z niego mnóstwo rzeczy, jak parapety kamienne, a charakteryzuje się ogromną odpornością i niezawodnością.