Jakiego rodzaju rzeczy musimy załatwić przed ślubem? O czym pamiętać?

Najnowsze wpisy

Przygotowania do ślubu to proces, który zajmuje trochę czasu. Każda młoda para chce, by dzień ten był jedyny w swoim rodzaju oraz na długi czas zapisał się w pamięci.
Żeby tak mogło się stać należy zatroszczyć się o sporo detali.


Młoda para zaczyna rzecz jasna od znalezienia właściwej sali na imprezę. Często będzie to pierwszym działaniem, od jakiego uzależniona jest konkretna data ślubu. W tym miejscu, w jakim organizuje się imprezę trzeba ustalić sporo detali takich, jak jedzenie, dekoracja sali, jak i ogólnie warunki finansowe wynajmu. Najczęściej też poszukuje się miejsca, gdzie można zamówić też nocleg dla gości. Później możemy załatwiać inne sprawy, takie jak zamówienie daty w kościele albo w urzędzie. Następnie, dość wcześnie należy rozejrzeć się za muzyką, jak i za kamerzystą. Pamiętać również musimy o obrączkach. Im więcej gości, tym większe koszty, z tej przyczyny każda para chce szukać jakichś oszczędności. Można na przykład znaleźć tanie zaproszenia ślubne.


góry
Author: Jiri Brozovsky
Source: http://www.flickr.com


odwzorowanie - reklama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Na pewno warto zdecydować się na jakiś konkretny motyw przewodni, który nam się podoba. Ten motyw można powielić na zaproszeniach, jak też będą go miały winietki - (bezpłatny dostęp) ślubne, czy etykietki na alkohol. Ważną sprawą jest oczywiście ubiór panny młodej i pana młodego, o jaki trzeba zadbać też odpowiednio wcześnie, szczególnie gdy zdecydujemy się go uszyć. Trzeba także pamiętać o makijażu jak i ładnej fryzurze dla panny młodej.
Do tego dochodzi zakup alkoholu, bez którego rzadko odbywają się przyjęcia weselne. Jak widać jest tego sporo, a to wszak rzeczy najważniejsze, bo należy jeszcze omówić sporo innych detali.