Jakiego rodzaju rzeczy musimy załatwić przed ślubem? O czym pamiętać?

Najnowsze wpisy

Przygotowania do ślubu to proces, który zajmuje trochę czasu. Każda młoda para chce, by dzień ten był jedyny w swoim rodzaju oraz na długi czas zapisał się w pamięci.


Żeby tak mogło się stać należy zatroszczyć się o sporo detali.


Młoda para zaczyna rzecz jasna od znalezienia właściwej sali na imprezę. Często będzie to pierwszym działaniem, od jakiego uzależniona jest konkretna data ślubu. W tym miejscu, w jakim organizuje się imprezę trzeba ustalić sporo detali takich, jak jedzenie, dekoracja sali, jak i ogólnie warunki finansowe wynajmu. Najczęściej też poszukuje się miejsca, gdzie można zamówić też nocleg dla gości. Później możemy załatwiać inne sprawy, takie jak zamówienie daty w kościele albo w urzędzie. Następnie, dość wcześnie należy rozejrzeć się za muzyką, jak (zobacz sprawdź) i za kamerzystą. Pamiętać również musimy o obrączkach. Im więcej gości, tym większe koszty, z tej przyczyny każda para chce szukać jakichś oszczędności. Można na przykład znaleźć tanie zaproszenia ślubne.
góry
Author: Jiri Brozovsky
Source: http://www.flickr.com


odwzorowanie - reklama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Na pewno warto zdecydować się na jakiś konkretny motyw przewodni, który nam się podoba. Ten motyw można powielić na zaproszeniach, jak też będą go miały winietki ślubne, czy etykietki na alkohol. Ważną sprawą jest oczywiście ubiór panny młodej i pana młodego, o jaki trzeba zadbać też odpowiednio wcześnie, szczególnie gdy zdecydujemy się go uszyć. Trzeba także pamiętać o makijażu jak i ładnej fryzurze dla panny młodej.


Do tego dochodzi zakup alkoholu, bez którego rzadko odbywają się przyjęcia weselne. Jak widać jest tego sporo, a to wszak rzeczy najważniejsze, bo należy jeszcze omówić sporo innych detali.