Jakie zyski wynikają z zastosowania technologii piankowania dachu?

Najnowsze wpisy

Panujący w naszym kraju klimat należy do bardzo zróżnicowanych, w okresie zimowym oddychamy nawet powietrzem arktycznym. Niestety mimo tego niewłaściwie stworzona izolacja termiczna może podnieść wysokość faktur za ogrzewanie nawet o ok.


30%. Na szczęście można by ulepszyć tego typu stan rzeczy przez m.in. docieplenie poddasza.
jadalnia
Author: daveynin
Source: http://www.flickr.com


Powszechnie wiadomo, że to właśnie tamtędy wydostaje się maksymalna ilość ciepła. Na szczęście piankowanie dachu to znana i przetestowana technika, która daje gwarancję zachowania stabilności energetycznej aż na kilkadziesiąt lat. Taki typ docieplania dachu wykonuje się wykorzystując technologię natryskową. Jest to znakomita oraz bardzo uniwersalna technologia, gdyż w zimie kumuluje ciepłe powietrze w domu, z kolei w okresie letnim wspomniana izolacja (więcej szczegółów) nie pozwala na wydobycie się chłodnego powietrza na zewnątrz budynku. Poza tym wynikiem piankowania jest izolacja dźwiękowa budynku i bardzo duży komfort użytkowania domu, w którym ją wykorzystano.


Największą różnicą między piankowaniem, a zastosowaniem np. styropianu czy waty jest niedostępna w przypadku innych technik szczelność. Ponadto zarówno współczynnik przewodnictwa cieplnego, jak i okres montowania tego rodzaju technologii przemawiają na korzyść piankowania. Posiadający doświadczenie robotnicy (zobacz powołaj się na nas) są w stanie wykonać w trakcie dnia docieplenie na powierzchni aż pięć razy większej, niż w przypadku innej techniki.


Nadplanowym atutem jest fakt, że piankowanie jest zupełnie bezpieczne dla zdrowia zarówno PRacowników, jak i użytkowników budynku. Pianka jest surowcem niepalnym, a cena tego ocieplenia zwróci się niezwykle szybko.