Jakie urządzenia można by izolować termicznie przy pomocy sznura?

Najnowsze wpisy

Zniszczenia mogące wynikać z braku szczelności różnego rodzaju urządzeń, to najczęściej poważny problem, który jednak można rozwiązać przy pomocy właściwych materiałów termoizolacyjnych.


Muszą być one materiałami, które będą stosunkowo elastyczne i dobrze dostosowują się do uszczelnianych powierzchni.
Tego typu właśnie są szczeliwa oraz sznury termoizolacyjne, które są poza tym niezwykle odporne i trwałe. Zależnie od konkretnego zapotrzebowania wytwarzane są one w formie twardoplecionej albo miękkiej. Ich użycie zapewnia bardzo dobrą izolację elementów, które wymagały takiego uszczelnienia w tym takich, jakie narażane są na ciągłe przegrzewanie. Tego typu termoizolacyjne szczeliwo ma za zadanie zatrzymanie dostępu nagrzanego powietrza i uniemożliwić wydostawanie się na zewnątrz gazów, jakie są nagromadzone w uszczelnianym sprzęcie. Dzięki sznurom termoizolacyjnym można w pewny dla otoczenia sposób używać tego typu urządzenia jak np. suszarki czy też piece. Izolowane w taki sposób mogłyby być poza tym wysokotemperaturowe linie technologiczne.


fototapety
Source: sobol-tech.flog.pl


Na rynku do nabycia są przeważnie dwa rodzaje sznurów oraz szczeliw termoizolacyjnych. Odróżniają się one surowcem, z którego zostały wykonane. Są to szczeliwa szklane i ceramiczne. Przeważnie stosowane są one do izolowania kominków czy pieców. Dla przykładu do produkcji sznura termoizolacyjnego rodzaju SKT wykorzystywane są one z przędzy typu "E". Zbudowany jest on z wiązki teksturowanego szklanego rowingu, jaki opleciony jest przędzą szklaną.


materiały te zezwalają na stosowanie tego szczeliwa w temperaturach nie przewyższających 500 st. Celsjusza. Wykorzystany w nim splot pozwala na utrzymywanie sznura w formie skupionej przy równoczesnym dokładnym przyleganiu do izolowanej płaszczyzny.