Jakie są typy bram i gdzie takie bramy mogłyby zostać montowane?

Najnowsze wpisy

Od bardzo dawnych czasów znaczne furtki stanowiły wejście do grodów lub zamków. Były one przykładowo budowane w formie mostów zwodzonych, które z biegiem czasu zamieniono na bardziej nam znajome wejścia.


Obecnie na ogół nie są to wszakże wrota do budynku mieszkalnego, ale nie oznacza to, że bramy nie są w powszechnym wykorzystaniu.


Liebherr – jakość, design, innowacja
Author: Liebherr
Source: Liebherr


naklejka na ścianę
Author: Poster Boy
Source: http://www.flickr.com


Wprost przeciwnie, chyba dowolna persona, jaka mieszka w swoim budynku, posiada także zamykany w ten wariant garaż. Ponadto tego rodzaju zamknięcia używane są także w wypadku różnorodnych domów gospodarczych albo rolniczych. Najpopularniejsze jednak są bramy garażowe (zobacz bramy), jakie, co jest niezwykle wygodne, mogłyby być roztwierane zdalnie, za pomocą pilota. Wariant otwierania tego typu bram jest bardzo różnorodny. W praktyce dobiera się po prostu takie, jakie najlepiej nadają się do danej sytuacji. Mogłyby to być przykładowo wejścia do nieruchomości lub do hali. W zależności od użycia i wyboru właściciela, mogą to być wrota przesuwne, segmentowe albo standardowe, ze skrzydłami otwieranymi na boki.
fotogram - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Jako że główną funkcją dowolnej bramy (www) jest ochrona pewnej nieruchomości, ich wytwórcy przykładają bardzo ogromną wagę na ich solidność wykonania, co objawia się w wysokiej klasie wykorzystanych do ich konstrukcji surowców. Powoduje to, iż możliwi włamywacze mają nie lada problem z bezprawnym wstępem na naszą posiadłość.


Jak łatwo się więc domyślić, takowe bramy to przed nimi początkowa linia obrony. Przeto też nierzadko wyposaża się bramy w wytrzymałe zamki i rygle. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie przeciwwłamaniowe.