Jakie mogą być atuty ogrodzeń betonowych i czy są one dziś często kupowane?

Najnowsze wpisy

Jest to niezwykle wytrzymały materiał, jaki jest odporny na starcie, kwasoodporny czy żaroodporny. Beton wykorzystywany jest do tworzenia ogrodzeń czy szamb.


Płoty betonowe są towarem o dużej wytrzymałości i są wytwarzane z najwyższej klasy betonu.
Panel czy kolumna prysznicowa?
Author: Kuchinox
Source: Kuchinox


Odznaczają się one różnorodnymi stylami oraz kształtami. Wpływ na jakość każdego elementu betonowego ogrodzenia ma to, że są one wykonane z odpowiedniej mieszanki betonu. Atutem ogrodzeń z betonu jest również użycie gęstych zbrojeń. Ażurowe płyty posiadają zbrojeniowy szkielet na calutkiej płaszczyźnie kształtu. Są one odporne na pękanie i najbardziej trwałe. Aktualnie ogrodzenie wykonane z betonu jest najmniej kosztownym sposobem na ogrodzenie posesji. Cieszą one oczy swym wyjątkowym wyglądem i różnorodnością. Płoty wykonane z betonu są wykorzystywane do ogradzania małych działek lub ogródków. Są również wykorzystywane do większych inwestycji takich jak ogradzanie znacznych ogrodów, nieruchomości czy też terenów leśnych.


Płoty betonowe można by malować po uprzednim zamontowaniu. Mogłoby być także ubarwione przez wytwórcę na właściwy kolor. Można by to robić manualnie i mechanicznie. Malowanie płotu dodatkowo zmniejszy nasiąkliwość betonu co sprawi, że będzie on bardziej odporny. Płoty takie mają od 1 do 3,5 m wysokości. Są dostępne w standardzie z gładkim słupkiem oraz pozbawione są daszka. Daszki i słupki ozdobne są elementami dodatkowymi. Zależnie od wysokości, koszt przęsła może się zmienić. Kto nabywa określoną ilość produktu, może mieć nadzieję na atrakcyjne upusty.
W przeciwieństwie do innych ogrodzeń, wykonane z betonu płoty nie potrzebują konserwacji czy innych czynności, które mają na celu utrzymanie jak najdłużej płotu w doskonałym stanie. Takie płoty po założeniu mogą wytrzymać parę lat.