Jakie kroki podjąć w przypadku nieposiadania obywatelstwa Polskiego, przy chęci stałego pozostania się na terenach Rzeczypospolitej?

Najnowsze wpisy

Osoby, które przyjeżdżają do obcego kraju, pragnące zatrzymać się w nim przynajmniej na kilka lat, z reguły potrzebują stałej pracy. Niezmiernie oblegane przez imigrantów są duże miejscowości, takie jak na przykład Opole, Kraków, Poznań, Wrocław itp. Jest to spowodowane większymi szansami, jeżeli chodzi o znalezienie zatrudnienia nie tylko opartego o umowę, ale przede wszystkim „na czarno”. Osoby, jakie chcą pomóc imigrantom to z reguły ich przyjaciele znajomi lub członkowie rodziny.


karta pobytu dla obcokrajowca
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com
Problem, który się pojawia podczas szukania pracy przez osoby z innym obywatelstwem, niż polskie jest przede wszystkim brak wymaganych dokumentów. Szansą dla takich osób najczęściej okazuje się nielegalne zatrudnienie, mogące spowodować problemy właściciela takiej firmy, jak też nakaz powrotu obcokrajowca do swojej ojczyzny. Aby uzyskać polskie obywatelstwo imigranci czasami wychodzą za mąż, jak również żenią się z Polakami, gdyż biorąc pod uwagę polskie prawo, taka osoba w dniu ślubu otrzymuje też obywatelstwo polskie, co niesamowicie ułatwia pobyt i znalezienie pracy. Wartym uwagi rozwiązaniem jest karta stałego pobytu - więcej karta-pobytu.pl, umożliwiająca duże swobody podczas szukania legalnej pracy. Ponadto owa karta stałego pobytu pozwala także na korzystanie z ofert na przykład telekomunikacyjnych, czy rozwiązań innych firm z polskim kapitałem.


zadowoleni ludzie
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Podstawową kwestią w szczególności złożenie wniosku w określonym urzędzie, wtedy uzyskujemy szansę posiadania takiej karty. W dużych miejscowościach otrzymujemy spore szanse na otrzymanie zatrudnienia. Polska bardzo często staje się celem imigrantów z krajów wschodnich, chociażby Armenii. Wywołane jest to dysproporcjami w rozwoju gospodarczym pomiędzy Polską, a krajem obcym, a co za tym idzie w poziomie zarobków i w standardzie życia, jakie w tym przypadku w Polsce są zdecydowanie na wyższym poziomie.

Osoby, które przyjeżdżają do Polski, które nie posiadają obywatelstwa Rzeczypospolitej, jak też karty stałego pobytu, powinny niestety liczyć się z ryzykiem, jakie jest z tym związane. Trzeba w tym przypadku pomyśleć o uzyskaniu obywatelstwa lub przynajmniej karty stałego pobytu (znajdź tutaj). Jest to ważna informacja dla imigrantów chcących na stałe osiedlić na ziemiach RP, ponieważ legalny pobyt to tez szansa na otrzymanie legalnego zatrudnienia, możliwość korzystania z usług, podpisywania umów oraz wielu innych korzyści. W Warszawie mieści się urząd, w jakim możemy złożyć wniosek o wydanie karty stałego pobytu.