Jakie definicje warto poznać, kiedy mamy swoją działalność gospodarczą? Co to jest kredyt handlowy?

Najnowsze wpisy

Kiedy ma się swoją działalność to konieczna jest znajomość różnego rodzaju ekonomicznych oraz związanych z księgowością haseł, jakie z pewnością często słyszymy na co dzień.


Niżej przedstawimy kilka z nich, żeby można było sobie je zapamiętać. Na pewno przydatna będzie ich znajomość.


wyburzanie
Source: pixabay.com
Ważną kwestią w kontekście transakcji handlowych będzie kredyt kupiecki. Czym on jest? Jest to inaczej kredyt handlowy, jaki sprzedawca udziela kupującemu jego towary albo usługi. To odroczona spłata, którą firma robiąca zakupy uiszcza nie zaraz po dostaniu towaru, lecz dopiero po określonym czasie. Taki kredyt kupiecki (przeczytaj na stronie) to zachęcenie do dokonania zakupu. Firmy, jakie nie dysponują większą gotówką w konkretnym momencie mogą dokonać zakupu z odroczoną spłatą. Szczególnie może się to okazać ułatwieniem dla małych i młodych firm, ponieważ będą mogły zakupić towar,


korzystać z niego we własnym przedsiębiorstwie, a pieniądze zwrócić dopiero po czasie. To jedna z możliwości finansowania bieżącej działalności.


Następnym ważnym hasłem będą progi podatkowe (czytaj pełen artykuł). To nic innego, jak podanie procentowej podatku, który będzie musiał uiścić płatnik, po przekroczeniu danej wysokości zarobów. W Polsce mamy dwa progi podatkowe, czyli 18 %, kiedy przychody mieszczą się w kwocie 85,528zł i 32%, kiedy nasze dochody będą powyżej tej kwoty.


image - dom
Author: wolfgang.mller54
Source: http://www.flickr.com


Natomiast różnice kursowe (zobacz na stronie) to rzecz bardzo ważna, gdy prowadzimy interesy z przedsiębiorstwami spoza kraju.


Pojawia się bowiem wymóg przeliczenia waluty obcej na polską. Księgi z rachunkami bowiem muszą być prowadzone w złotówkach. Warto sprawdzić, jak tego typu różnice kursowe obliczyć.