Jakie akcesoria pozwalają zapewnić właściwy poziom higieny w toaletach publicznych?

Najnowsze wpisy

Utrzymanie odpowiedniej higieny w niektórych miejscach jest trudniejsze aniżeli w innych. Można wymienić przykład szaletów publicznych, z których korzysta wiele ludzi.


powietrze
Author: justgrimes
Source: http://www.flickr.com


landszaft - odzież
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Jakie rozwiązania sprawiają, że można skorzystać z nich bez strachu o swoje zdrowie?


W publicznych toaletach powinno być mało urządzeń, jak i artykułów higienicznych wielorazowego użytku. Dlatego właśnie miast ręcznika wielorazowego użytku, który mamy w swoich mieszkaniach, jest suszarka do rąk, albo dozownik z ręcznikami papierowymi. To najczęściej spotykane rozwiązania, dzięki którym nie trzeba się martwić zarazkami.


suszarka do rąk
Author: Agnieszka Bykowska
Source: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Kolejną sprawą jest mydło - upoluj okazje na mydelniczka ceramiczna- www.cooldom.pl/Dozowniki-do-mydla-i-mydelniczki-c71 -, które w toalecie musi się znaleźć. Natomiast ustawienie po prostu zwykłej kostki jest dość mało higieniczne. Dlatego też zadbać należy o dozowniki na mydło (dozownik na mydło w płynie), za sprawą których obce sobie osoby nie muszą korzystać z jednej kostki, zatem bakterie, które są na dłoniach nie przenoszą się na inne osoby.


Trzeba wiedzieć również o tym, iż także na kranie znajdują się ogromne ilości bakterii, które znajdują się tam, ponieważ wychodząc z ubikacji, dotykamy kurków do odkręcenia wody. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem okazują się krany z fotokomórką. W ten sposób nie musimy ich dotykać, a po prostu musimy przystawić ręce, co włączy wodę na moment, w którym powinno się być w stanie umyć dłonie. Po tym czasie strumień automatycznie się wyłączy.


Powyższe akcesoria powinny znaleźć się w każdej toalecie publicznej. Jeszcze niedawno z wyposażeniem bywało różnie, natomiast dziś w remontowanym szalecie to już kwestia obowiązkowa.