Jak zdobyć nadprogramowe zlecenia dla tłumacza i dodatkowo dorobić?

Najnowsze wpisy

Jeśli wykonujesz zawód tłumacza, bez wątpienia doskonale wiesz, że wcale nie jest to przysłowiowa bułka z masłem.


Możliwości pracy dla tłumacza


Jeśli chcesz być tłumaczem, masz właściwie dwie możliwości do wyboru - pierwsza to znalezienie roboty na cały etat w dowolnej firmie tłumaczeniowej. Wtedy nie będziesz musieć martwić się o zdobycie zleceń i będziesz miał stałą pensję, jednak z drugiej strony zdecydowanie mniej swobody. Jeśli Ci na tym zależy, wtedy powinieneś otworzyć własną działalność - wtedy będziesz miał sporo swobody, jednakże z drugiej strony ciągle będziesz musieć zabiegać o kolejne zlecenia i nie będziesz mieć tak dużej swobody finansowej. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, wówczas musisz znaleźć sobie jakąś niszę - na przykład tłumaczenie nietypowych tekstów specjalistycznych.


http://spectlumacz.pl/
Author: bochalla
Tłumaczenia tekstów specjalistycznych


Jeśli zdecydujesz się na taką ścieżkę kariery, wtedy z pewnością musisz wybrać działkę, o której masz jakieś pojęcie z jakiegoś źródła. Teraz oczywiście najbardziej dochodowe są szczególnie tłumaczenia tekstów medycznych - jeśli masz zatem jakąś wiedzę medyczną udokumentowaną w jakiś sposób, oczywiście powinieneś rozważyć tłumaczenia tekstów medycznych - to dzisiaj prawdziwa żyła złota.


konferencja
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Tłumaczenia przysięgłe


Jeśli nie znasz się jednak odpowiednio dobrze na dowolnej dziedzinie wiedzy, wtedy możesz zająć się tłumaczeniami przysięgłymi. Jakkolwiek najpierw będziesz musieć zdać dość poważny test, jednak później istnieje praktycznie gwarancja, że będziesz dostawać naprawdę sporo zleceń. Jeśli zdecydujesz się na taką pracę tłumacza przysięgłego, z pewnością nie będziesz tego żałował, bo i w tej dziedzinie praktycznie nigdy nie brakuje zleceń sądów oraz osób prywatnych. Źródło: tłumaczenia tekstów medycznych - kliknij