Jak wyselekcjonować właściwy projekt domu?

Najnowsze wpisy

Po wyselekcjonowaniu działki musimy zastanowić się nad wyborem projektu domu. Należy określić parametry domku, a dodatkowo wytyczyć poszczególne pomieszczenia.


Rozmiar domu jest wypadkową wymogów a także możliwości inwestora.
malowanie
Author: Dekoral
Source: Dekoral


Większa powierzchnia to więcej powierzchni do spożytkowania, ale również wyższe koszta . Istotne jest, by przewidując powierzchnię budynku rozważyć, czy na przyszłość nie szykuje się powiększenie rodziny. osoby, które przewidują pracować w budynku, powinny pomyśleć o oddzielnym wnętrzu, które będzie spełniać funkcję gabinetu. Jeśli będą w nim przyjmowani interesanci, dobrze ulokować je w pobliżu drzwi zewnętrznych. W naszym państwie największą wziętością cieszą się nowoczesne projekty małych domów. To projekty domków z poddaszem użytkowym, ewentualnie widziałeś? zobaczysz parterowych. Te ostatnie realizuje się o wiele łatwiej, bowiem odpada niezbędność wykonania mocnego sklepienia i schodów. Atutem budynków parterowych jest też wygoda eksploatacji – w pozbawionym schodów (zobacz idź tutaj) domku łatwiej się poruszać, szczególnie osobom starszym. I nie musimy martwić się, że przemieszczające się między piętrami dzieci zlecą z dużej wysokości. Minusem tego typu domów jest stosunkowo duża powierzchnia posadzki na gruncie, ogromniejsze fundamenty i spora powierzchnia dachu.
Problemem jest też duża nawierzchnia zabudowy, stąd wielu inwestorów, szczególnie posiadaczy mniejszych działek, decyduje się na wariant z poddaszem użytkowym albo piętrowy.


W przypadku domów wielokondygnacyjnych, kluczową kwestią będzie uplanowanie położenia schodów. Tradycyjnie lokuje się je w korytarzu.