Jak wybrać drzwi do domu tak, aby realizowały nasze wymagania?

Najnowsze wpisy

Drzwi wejściowe z reguły wybierane są ze względu na atrakcyjną cenę, jak też wygląd. Z chwilą podejmowania decyzji o zakupie lepiej jednak brać pod uwagę także inne kryteria, które wpłyną na to, czy wybór okaże się trafny.

Nie tylko estetyka się liczy

Kwestia estetyki ma niewątpliwie duże znacznie – w końcu drzwi wejściowe Warszawa to pierwsze, co widzą nasi goście wchodząc do mieszkania, aczkolwiek w czasie wybierania tego elementu wyposażenia warto również uwzględnić inne parametry. Niezwykle istotne jest, żeby gwarantowały one wygodę użytkowania, dlatego sprawdźmy, czy: polecamy stronę http://czystal.wroclaw.pl - wejdź teraz ich szerokość zapewnia łatwe wchodzenie do pomieszczenia. Mnóstwo informacji na ten temat znajdziesz pod linkiem. Warto też dowiedzieć się, czy wybrany przez nas model zapewnia właściwą izolację cieplną i akustyczną, gdyż wpływa to zdecydowanie na komfort mieszkania.

Zabezpieczenie przed złodziejem

Bez względu na to, czy miejscem w którym mieszkamy jest Warszawa, czy też położony gdzieś na uboczu dom - przenieś mnie do strony - jednorodzinny w pięknej okolicy, warto zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Producenci drzwi oferują modele antywłamaniowe, jakie zagwarantują, że nikt obcy nie wejdzie do środka bez naszej zgody. Aby uchronić się przed złodziejami należy wybrać drzwi z uwzględnionym certyfikatem potwierdzającym ich jakość. Powinny mieć minimum trzy zawiasy, atestowany zamek i różne zabezpieczenia. Tylko drzwi z odpowiednimi certyfikatami zagwarantują, że nieruchomość będzie bezpieczna, stąd też warto zweryfikować, czy ich jakość jest potwierdzona przez specjalny dokument.


Gaka w klamce
Author: Alexandra E Rust
Source: http://www.flickr.com
Co jeszcze wziąć pod uwagę

Chociaż mogłoby się wydawać, że najlepiej jest instalować drzwi otwierane na zewnątrz, bowiem właśnie takie trudniej będzie sforsować włamywaczowi, to wiele zależy od tego, czy mieszkamy w budynku wielorodzinnym, czy w jednorodzinnym. W przypadku bloków mieszkalnych lepiej jest wybierać drzwi otwierane do środka, bowiem zdecydowanie ułatwi to ewakuację z chwilą pożaru, czy innego zagrożenia. Jeśli szukamy drzwi do domu jednorodzinnego, lepiej zdecydować się na drzwi otwierane na zewnątrz- . Pod uwagę weźmy też układ przedsionka, czy klatki schodowej tak, żeby dobrać drzwi umożliwiające swobodne użytkowanie.