Jak wybierać osprzęt elektryczny?

Najnowsze wpisy

Inwestorzy, którzy wykańczają i remontują swe domy, coraz nagminniej selekcjonują akcesoria elektryczne o wyrafinowanym wzornictwie, dobierając go do odcieniu ścian, posadzek, a wręcz mebli, a więc do stylu, w którym urządzone jest pomieszczenie.
Rozmiar


A jest w czym wybierać, albowiem producenci stale wprowadzają nowe kolekcje, odpowiadające najnowszym kierunkom wzorniczym. Wydawać by się mogło, iż osprzęt elektryczny – gniazdka elektryczne, rozgałęźniki i łączniki instalacyjne – to elementy tak niewielkie i niepozorne, że są nieomal niedostrzegalne i nie warto im poświęcać zbyt dużo atencji. Nic bardziej mylnego – tak włączniki (polecamy http://www.nota-bene.com.pl/produkty/chors/), jak również inwestorzy coraz większą wagę przywiązują nie jedynie do ich funkcji użytkowych, ale również do wzornictwa. Mnóstwo przedsiębiorstw współpracuje z najlepszymi projektantami wzornictwa przemysłowego, czego skutkiem jest bogata oferta rynkowa ciekawych wzorniczo kolekcji. Włączniki, fachowo mienione łącznikami instalacyjnymi, służą do manualnego sterowania odbiornikami energii – najczęściej układami oświetleniowymi a także stanowią element osprzętu elektroinstalacyjnego. Prócz modeli, które od lat proponowane są w niezmienionej, tradycyjnej formie, osiągalne są również nowoczesne rozwiązania, nawiązujące do aktualnych kierunków we wzornictwie. Propozycja rynkowa włączników jest niesłychanie bogata, dzięki czemu bez kłopotu można wybrać takie, które będą konweniowały do stylu pomieszczenia, w jakim potrzebujemy je zainstalować.
Producenci proponują kolekcje skonstruowane z różnych materiałów, na przykład ze szkła, z metalu lub tworzywa sztucznego, w różnym wykończeniu – matowe czy błyszczące, imitujące drewno lub kamień. Producenci posiadają w ofercie też rozmaitego typu transformatory.