Jak urządzić pokój dziecka - wyszukane pomysły, rady

Najnowsze wpisy

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego nie jest bezproblemowym zadaniem. W większości wypadków spełnia on kilka ról równolegle - jest alkową, miejscem nauki, stąd jego aranżacja musi być porządnie przemyślana.


Tak samo ważne są więc dobór dominującej kolorystyki, funkcjonalne meble, jak także zmyślne wbudowanie w wystrój oryginalnych, kształtujących wyobraźnię składników dekoracyjnych.
Trzymając się paru nieskomplikowanych zasad na pewno sprostamy owemu wyzwaniu. Dobór kolorystyki, w której podtrzymany będzie pokój dziecka, ma newralgiczne przesłanie dla następnych etapów aranżacyjnych. Inspirujmy się rodzicielską przezornością i nie eksperymentujmy za bardzo z paletą odcieni. Pomieszczenie winno być przytulne, nie zaś wrzaskliwe. Zrezygnujmy z zestawiania z sobą niezwykle kontrastowych barw. Męczą one oczy, natomiast w pomieszczeniach o małym metrażu mogą być przytłaczające. Korzystniej sięgnąć po pastelowe kolory, jakie optycznie zwiększą powierzchnię i staną się świetnym tłem dla bardziej wyraźnych fragmentów wystroju, takich jak kolorowa szafa, dywan czy też posłanie. Miejmy na uwadze, iż w dekoracji wnętrz zachowanie wyczucia kolorystycznego warunkuje korzystny wynik końcowy.


Biżuteria Cheetah
Author: Drogerie Natura
Source: Drogerie Natura


Z pożytkiem dla budżetu domowego będzie uplanowanie wystroju dziecinnego pokoju w taki sposób, ażeby – przy zmianie ledwo kilku niuansów – pozostał długie lata efektywny.
Świetnym wyjściem jest wybór modułowych mebli, jakie zapewniają stopniowe doposażanie pomieszczenia w nowe fragmenty. Mały stolik do kreślenia z biegiem czasu będzie zastąpiony przez biurko z dopasowywaną wielkością itp.