Jak urządzać małą kuchnie? Czy istnieje na to najbardziej odpowiedni sposób? Czy normalne meble będą pasować?

Najnowsze wpisy

Nasze mieszkania w budynkach wielorodzinnych dość często mają bardzo małe kuchnie. Są takie, które mają zaledwie 4 metry kwadratowe. Dość często jednakowoż ich wielkość może wahać się od sześciu do dziewięciu metrów. W tego typu kuchniach na pewno trzeba zainstalować meble na wymiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie funkcjonalnie zagospodarować każdą nawet niezbyt dużą przestrzeń.


http://www.garneczki.pl/tagi/emile-henry/
W takich meblach umieszczamy płytę oraz piekarnik, wąski zlew a także jeśli nie da się inaczej to także małych rozmiarów lodówkę pod blatem. Okap także musi być mały, najbardziej podszafkowy. Jak jest mało miejsca na zabudowę wtedy zamiast dwóch rzędów półek górnych można zrobić trzy, pod sufit. W małej kuchni możemy umieścić również mały blat zainstalowany na ścianie, jaki będzie spełniał rolę składanego stołu. W przestrzeni pomiędzy szafkami dobrze zlokalizować reling, na jakim będą wisieć akcesoria kuchenne.

Jeśli w kuchni znajduje się okno - okna plastikowe wrocław to można dodać tam zazdrostkę lub roletę, gdyż bardziej przestrzenne dekoracje okienne będą jedynie przytłaczać małe pomieszczenie. Aby było przytulniej warto zadbać o dodatki takie jak: chodnik, podkładki oraz rękawice kuchenne. W każdej z kuchni, małej czy dużej, muszą mieć miejsce ciekawe akcesoria. Potrzebne, ale prezentujące się jednocześnie bardzo atrakcyjnie. W sklepach odnajdziemy parę interesujących produktów, jak Hario Dripper, czyli ciekawy zestaw do parzenia pysznej kawy - http://www.garneczki.pl/tagi/hario/. Na uwagę zasługuje także Henry Emile, czyli markowe akcesoria do kuchni.


To sprawia, że każda kuchnia jest jeszcze bardziej interesująca. Tak możemy urządzić każdy typ kuchni, zwłaszcza zaś w małej kuchni tego typu elementy będą sprawdzać się idealnie. Stąd że trudno na mniejszym metrażu wyeksponować coś specjalnego, gdyż nie ma na to miejsca, zaś te akcesoria perfekcyjnie tworzą klimat wnętrza. Podobnie, w małej kuchni nie zapominajmy o najlepszym oświetleniu. Jak robimy coś wieczorem to oczywiście konieczne jest górne światło, zaś w pozostałych sytuacjach warto zdecydować się na klimatyczne, punktowe światło. Czas spędzony w takiej kuchni będzie miłym przeżyciem.