Jak umeblować mały młodzieżowy pokój?

Najnowsze wpisy

Na pokoje dziecięce z reguły przeznaczamy najmniejszy pokój w domku. Kiedy dziecko wkracza w szkolny wiek, nieduża powierzchnia zaczyna być ambarasem.


Razem ze wzrostem dziecka rosną jego potrzeby.


lampa biurkowa
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com


Młody człowiek potrzebuje, aby pokój wyrażał jego zainteresowania oraz osobowość. Do tego musi zapewniać wygodne miejsce do nauki jak też tutaj > www.adwokatchojka.pl miejsce na magazynowanie przybywających rzeczy. Jak wszystko to osiągnąć na małej powierzchni? Istotny jest dobór i rozmieszczenie sprzętów.


wyspa
Author: Mebel Rust
Source: http://www.rust.com.pl/
Należy poszukać mebli młodzieżowych dedykowanych do mniejszych wnętrz. Może to być dla przykładu piętrowe łóżko z biurkiem. Taki mebel pozwala na bardzo dużą oszczędność miejsca i zaspokojenie wszelkich wymogów młodego człowieka. Druga alternatywa to łoże na dużej skrzyni, w której są szuflady. Dzięki takiemu podejściu zyskujemy dodatkowe skrytki. Można w nich trzymać przedmioty sezonowe, sportowe albo przedmioty połączone z hobby dziecka, jak dla przykładu malarstwo. Warto też rozważyć łóżko w regale, czy też (zalecamy tą stronę) chowane do szafy. Gwarantuje ono większą przestrzeń spania aniżeli łóżko pojedyncze, zaś w dzień można złożyć je, żeby nie zajmowało miejsca na posadzce. Dzisiejsze modele wyglądają bardzo dobrze oraz nie mają nic wspólnego z dawnymi półkotapczanami. Kiedy nie ma dość miejsca na biurko, należy rozważyć składany blat czy przymocowaną do ściany szeroką półkę. Nastolatki częstokroć korzystają w trakcie nauki z laptopów, które nie zajmują dużo miejsca, dzięki temu nie wymagają szerokich blatów.


Przyda się też należyta lampa biurkowa. W pokoju młodzieżowym musi się też znaleźć garderoba a także szafki, czy też komoda na składowanie przedmiotów do szkoły jak też osobistych rzeczy potomka.