Jak sprawić, żeby odkurzacz mógł być wykorzystywany jako odświeżacz za około 1 zł?

Najnowsze wpisy

Wszyscy uwielbiamy spędzać czas w czystych i pachnących świeżością mieszkaniach. Często to właśnie po zapachu oceniamy, czy dane miejsce jest tym, w którym pragniemy być.


Jeśli z kolei odczuwamy jakiś nieprzyjemny dla nas zapach, a rzecz tyczy się naszego domu, od razu chcemy tam posprzątać.


nowoczesny salon


biokominki
Author:  Eurotherm
Source:  Eurotherm


Może tutaj chodzić o fetor rozchodzący się od alkoholu czy tłuszczu. Poza tym mogłaby to być pochodząca z lodówki woń stęchlizny oraz być stosunkowo trudna do usunięcia za pomocą typowych środków. Można jednak użyć proszek do pieczenia, którego 1 łyżkę należy wsypać do niewielkiej miseczki. Następnie wystarczy ją włożyć do lodówki zmieniając ją co 2 tygodnie. Analogicznie zadziała węgiel drzewny włożony do mającego parę otworów tekturowego pojemnika. Jeśli natomiast podczas gotowania mleka ono wykipi, aby nie dopuścić do pojawienia się smrodu SPAlenizny, wystarczy prędko posypać płytę kuchenną dosyć grubą powłoką soli.


zaświecona lampa w stylu antycznym
Author: karitsu
Source: http://www.flickr.com


Dobrą metodą na fetor, który pochodzi z kubła na śmieci może być (po jego opróżnieniu) wyczyszczenie go przy wykorzystaniu sody zmieszanej z wodą. Następnie należy wytrzeć go do sucha i wsypać na dno parę łyżek sody. Jeśli natomiast chcesz, aby odkurzacz nie tylko sprzątał zabrudzenia, lecz również mógł być stosowany do odświeżania powietrza, wyjmij jego filtr (często jest wyprodukowany z gąbki) i pokrop go jakimś olejkiem aromatyzowanym. Można by także stosować gotowe pastylki zapachowe. Do zlikwidowania zapachu ryb z np.
półmisków można użyć innego interesującego sposobu. Takie talerze należy włożyć do miski z bardzo zimną wodą i następnie wsypać tam kilka łyżek sody albo soli. Można również używać popiołu drzewnego.