Jak można by zabezpieczyć płyty szalunkowe przed występowaniem korozji?

Najnowsze wpisy

Bardzo często przy wznoszeniu różnorodnego typu budynków stosuje się elementy wykonane z betonu. Muszą mieć one odpowiedni kształt, który można by, czy raczej trzeba modelować.


Przeważnie wykorzystuje się do tego tak zwane szalunki, czyli ścianki, pomiędzy które wylewa się potem beton.
zamówienie
Author: Dekoria
Source: Dekoria


Wanna Excellent
Author: PR Solutions
Source: PR Solutions


Szalunki te wykonywane są z desek, specjalnych sklejek albo wykonanych ze stali płyt. W wypadku desek jest to budowa (budując dom sprawdź solidne fundamenty) prowizoryczna, z kolei jeśli wykorzystane były płyty szalunkowe wykonane ze sklejki lub stali, mogłyby być one wielokrotnego użytku. Znanym Rozmiarem takiej płyty (oferta pod adresem http://eurohpl.com/kabiny-systemowe-lpw/) jest 2,00x0,5x0,27 albo 1x0,5x0,27. Cena za 1mb tego typu towaru waha się wokół sumy 50-60zł w przypadku płyty nowej. Te używane są stosownie mniej kosztowne, przy czym zazwyczaj podawana jest cena za całość a nie za 1 mb. Cena jest oczywiście zależna od rodzaju surowca, z jakiego została stworzona. Należałoby dodać, że części te powinny zostać odporne na działanie wody, z tego też powodu sklejki pokryte są szczególną odporną na działanie wody powłoką, a stal jest ocynkowana.


Jeśli Klient decyduje się na zakup elementów nowych, takie płyty szalunkowe mogłyby być przetransportowane na plac budowy. Do takich płyt można by również kupić pomocnicze elementy, przykładowo dźwigary z drewna, ocynkowane oraz malowane trójnogi czy też głowice krzyżowe. Należałoby dodać, że dzięki zastosowaniu pionowego rzędu otworów, płyty szalunkowe można by używać do budowy różnorodnych oszalowań oraz zmieniać umiejscowienie ściągów przy następnych budowach.


Obecnie znane są bardzo duże płyty wykonane ze sklejki liściastej, która mogłaby zostać ponadto pokryta niezwykle odpornym na tarcie tak zwanym filmem fenolowym.