Jak może wpłynąć garażowanie auta na jego stan techniczny, zalety metalowych garaży

Najnowsze wpisy

Samochody które stoją na parkingach dużo szybciej się niszczą niż te w garażach. Padające deszcze, pył, słońce i odchody ptaków sprawiają, że lakier staje się coraz bardziej zmatowiały. Świetnym sposobem na uchronienie się przed tym jest posiadanie garażu na auto.


bramy garażowe
Author: Normstahl
Source: Normstahl
W dużych miastach generalnie z garażami jest trochę problemów, bo jest ich ograniczona ilość, znacznie lepszą sytuację będą mieć osoby, jakie wybudowały swój dom. Mając niedużą nawet działkę na pewno się znajdzie kilka metrów kwadratowych na to, aby postawić tam garaż, gdzie schowa się samochód. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie nie tylko z powodu tego, że postawi się tam samochód, ale w garażu dodatkowo można pomieścić dużo rzeczy związanych z użytkowanie pojazdu, przykładowo oleje - http://esoil.pl/k,13,oleje-procesowe-i-pomocnicze -, narzędzia albo opony.

Jeżeli ktoś planuje postawienie swojego domu, to już na tym etapie pomyśleć powinien o zaplanowanie również garażu. Niekiedy dla wielu osób problemem będą kwestie finansowe, bo murowany garaż mimo swoich dużych zalet posiada jedną dużą wadę, to znaczy jest dość drogi. Rozwiązaniem tego problemu będzie na przykład wybudowanie na pewien okres czasu garażu metalowego, a później, gdy pojawią się możliwości finansowe, zastąpienie go murowanym. Garaże blaszane (garaże wykonane z blachy) mają niemało zalet, przez co popularność ich cały czas będzie się utrzymywała na dość wysokim poziomie.

brama garażowa
Author: Normstahl
Source: Normstahl
Po pierwsze nie są drogie w montażu i zakupie - starszy garaż kupić się już da za kilka tysięcy złotych, a dwie osoby ustawią go podczas jednego dnia. Nie trzeba wylewać pod niego głębokich fundamentów, wystarczy ułożenie paru betonowych słupków lub płyt. Z praktycznych powodów można pomyśleć o wylaniu wylewki w garażu, choć nie jest to niezbędne do jego użytkowania. Po wykonaniu podłoża garaż trzeba będzie skręcić, co także nie powinno zająć więcej czasu niż kilka godzin, i w zasadzie będzie go można od razu używać. Następnym plusem garaży metalowych jest to, że w razie potrzeby można je prosto przestawić w inne położenie, wystarczy go rozłożyć, przesunąć podłożę i na nowo ustawić.