Jak asekurować się przed awarią energii na działce?

Najnowsze wpisy

Współcześnie nie wyobrażamy sobie świata bez prądu. Zasilane w ten sposób jest w tej chwili prawie wszystko, co powoduje, że jesteśmy w dużym stopniu zależni od dostępu do sieci elektrycznej.
Co jednak w sytuacji, gdy takiego dopuszczenia nie ma?


supermarket
Author: Random Retail
Source: http://www.flickr.com


Na ogródku działkowym, nieuczęszczanym polu namiotowym, na placu budowy... Wszędzie tam zdarza się, że jest wymagany prąd, jednakże nie zawsze znajduje się w tamtym miejscu poprowadzona stała instalacja. Warto wtedy włożyć finanse w ruchomy generator prądotwórczy - http://www.kruzer.pl/content/6-o-kruzer. Bywa zasilany ropą bądź benzyną w zależności od silnika. Zapewni nam dojście do prądu, a przy tym nie zajmie wiele przestrzeni i nie zobowiązuje do pozwoleń na eksploatację. www.kruzer.pl/12-agregaty-jednofazowe, które najczęściej można spotkać, dają szansę zasilić rzeczy prądem o napięciu 230 V, czyli są przystosowane do wymagań domowych. Po dostarczeniu paliwa i uruchomieniu silnika maszyny wystarczy jedynie podpiąć wybrane sprzęty - na przykład wiertarkę czy ładowarkę - i gotowe!


Agregaty prądotwórcze jednofazowe są do kupienia w sklepach stacjonarnych (na przykład elektronicznych) i w sieci. Ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy zł. Bez względu na to, co wybierzemy, dobrze jest zwrócić uwagę na wymiary generatora, jego wydajność i ewentualne dodatkowe zabezpieczenia. Oczywiście trzeba zachować w pamięci, jakie paliwo jest przeznaczone do wybranego modelu.
Cokolwiek zdecydujemy, generator prądotwórczy stanie się słuszną inwestycją w każdym miejscu, gdzie instalacji elektrycznej nie ma albo gdzie mają prawo nas spotykać z jej strony niespodzianki.