Inteligentne mieszkanko, a inteligentny budynek - a więc, nowiutkie technologie pukają do drzwi

Najnowsze wpisy

Jeszcze kilka latek temu słówka "inteligentne mieszkanie", czy też "inteligentny dom" kojarzyły się z bajeczkami lub filmami z gatunku Sci-Fi. W tej chwili jednak słówka te kojarzą się w szczególności z wygodą i wielkimi pieniędzmi.


termometr
Author: weisserstier
Source: http://www.flickr.com


Czy jednak w tej konkretnej chwili bywa to do tej chwili tak drogie jak jeszcze jakiś okres temu? Przypatrzymy się tym kwestiom w dzisiejszym felietonie!


Rozpocznijmy może od całego budowli, koncentrując się później na mieszkankach - www.indeos.pl/oferta/inteligentny-budynek. Inteligentny budynek to zagadnienie świadczące o bardzo wysoko zaawansowanym technicznie budynku. Wspomniany budynek posiada szereg czujników i detektorów rozsianych po calutkim budowli i jego okolicy. Sam system budynku jest wieloelementowy, lecz jak się okazuje posiada zazwyczaj jedynie jeden panel - panele do pokrycia dachu - kontrolny, który to otula wszyściutko w obrębie budowli. Tego typu panel(polecamy producent ogrodzeń panelowych) nazywamy "zintegrowanym systemem do zarządzania".
Urządzenia
Author: Centrum Klima SA
Source: Centrum Klima SA


Jeśli chodzi o inteligentne mieszkanie, to bywa ono dla sporo osób spełnieniem imaginacji. Większość części w takim mieszkaniu (można zobaczyć tutaj) podlega naszej woli dzięki systemowi, nad którym to posiadamy pełniutkie panowanie. Zaczynając od automatycznych okienek, po nagrzewaną podłogę, a zakańczając na samiutkich odrzwiach wejściowych - wszyściutko to mamy możliwość sterować w danej chwilce albo zaprogramować, by o tej konkretnej oraz o tamtej godzinie coś robiło, bądź się włączało. Właściwie tego rodzaju mieszkania nie mają ograniczeń, wszystko jest zależna tylko od naszych funduszy.


A jak w dobry sposób się po rozgląda wewnątrz sieci, to można zauważyć, że ów mieszkania są już znacznie bardziej tanie niż jeszcze kilka lat wcześniej, dzięki czemu więcej person na nie stać!