Fototapety w projektowaniu każdego rodzaju pomieszczeń

Najnowsze wpisy

Aktualnie fototapety to nie tandetne obrazki niezdarnie przyklejone na ścianę, to obrazy z głębią, które jest możliwość zastosować w każdym pomieszczeniu.


Fototapety stały się dziś niezwykle cenionym instrumentem w projektowaniu jakiegokolwiek typu wnętrz.


Dzisiaj wykorzystuje się je nie wyłącznie w domach prywatnych, wspaniale zaprojektowane stają się świetnym fragmentem wystroju wielu rozmaitego rodzaju urzędów, gabinetów, czy ośrodków spa.
świece
Author: Elite Balustrade
Source: http://www.flickr.com


Fototapeta to specjalnie wyłoniona fotka, względnie grafika wydrukowana z użyciem specjalnej maszyny drukarskiej na odpowiednim podkładzie. Fototapeta może być wydrukowana na folii samoprzylepnej. Wyśmienicie przydaje się na sprzęty, drzwi i szyby, jednak jest w stanie być także zastosowana na równą ścianę. Fototapeta papierowa to najbardziej prosta postać tapety. Fototapeta (idź do serwisu) z lateksu powstaje na gruncie papieru z dodatkiem lateksu. Posiada tę zaletę, że pozwala ścianie oddychać. Bez laminowania przydaje się pod szybę, lub w lokalizacje nie narażone na tarcie i dotykanie. Fototapeta laminowana przydaje się do większości wnętrz, jest nadzwyczaj wygodna, ponieważ jest możliwość ją zmywać wodą. Fototapeta (fototapety do sypialni) winylowa powstaje na podkładzie flizeliny z dodatkiem winylu. Taka fototapeta jest grubsza, cięższa i niezwykle trwała. Może ukryć drobne niedoskonałości ściany, jednak nie pozwala jej oddychać. Wolno ją używać w kuchni, toalecie, korytarzu.


Ów gatunek ozdoby jest w stanie wizualnie powiększyć, albo pomniejszyć przestrzeń. Warto z rozwagą podchodzić do kupna takiej dekoracji ściany, bowiem może się okazać, że fototapeta jest kiepsko dobrana do danego pomieszczenia.