Eventy łączące przedstawicieli świata IT, wydarzeniami na jakie co roku wyczekują tysiące ludzi

Najnowsze wpisy

Obecnie wydarzeń, które łączą sobą preferencje wielu różnych branż nieustannie przybywa.


W kalendarzu osoby z IT do tego rodzaju eventów zalicza się na pewno hackathon.
Jest to nie tyle nazwa, co konkretny typ eventu. Z reguły hackathon skupia sobą zainteresowanie gałęzi wchodzących w skład szeroko pojmowanego IT. Na hackathon udają się graficy, managerowie, rozwojowo nastawieni marketingowcy, web developerzy oraz wielu innych. Czasem hackathony mają wymiar edukacyjny rzadziej sprzedażowy – choć zdarzają się i takie. Faktem pozostaje, że każdy hackathon jest idealnym miejscem na zaktualizowanie swoich informacji względem swojej branży, zapoznania innych specjalistów oraz rozszerzenia sieci swych kontaktów zawodowych. Tego rodzaju wydarzenia co roku odznaczają się ciągle rosnącą popularnością. W rezultacie robi się je coraz częściej.


koniak
Author: Otard
Source: Otard


W ramach tych wydarzeń bardzo często organizowane są różnorodne konkursy programistyczne o zasięgu zarówno lokalnym, jak i międzynarodowym. Ostatnio nasz rodak wygrał poważniejszy event pokazują, że polscy programiści to siłą, z którą trzeba się liczyć. Dawniej konkursy programistyczne do powszechnych oraz „popularnych” z pewnością nie zaliczały się. Współcześnie w rezultacie poważnych zmian na globalnych rynkach specjaliści od IT są na szczycie firmowych potrzeb.
Konkursy programistyczne to doskonały sposób aby się wyróżnić na tle konkurencji i zyskać intratny kontrakt zarówno z krajową jak i zagraniczną firmą. Nie zadziwia wtedy fakt, że konkursy oraz wszystkie eventy z sfery IT rosną na potęgę.