Dzięki mniej bądź bardziej tradycyjnym materiałom budowlanych każdy pan domu może skutecznie wyciszyć prywatne mieszkanie

Najnowsze wpisy

Mieszkanie w stuletnich kamienicach niewielkich miasteczek usytuowanych na terenie południowo-zachodniej Polski ma swój niepowtarzalny urok, choć równocześnie trzeba zaakceptować pewne niedogodności: niski sufit i niewielkiej wielkości okna. Dodatkowo tego typu budowle najczęściej nie posiadają betonowych stropów, lecz drewniane, zatem na parterze słychać niemalże każdy krok małżonki gospodarza spacerującej po piętrze. Identyczne kłopoty z niechcianymi odgłosami mają małżeństwa mieszkające w blokach z czasów PRL-u. I jeżeli 100 lat albo 50 lat temu nikt za bardzo nie dbał o takie szczegóły, to dzisiaj poprawa pochłaniania dźwięku bywa sprawą priorytetową.Cisza jest potrzebna nie tylko po 22-iej, lecz i podczas dnia, gdy chcemy przeczytać codzienną prasę bądź po prostu się przespać. Stukot obcasów bądź szum wody z muszli klozetowej może okazać się wtedy wyjątkowo denerwujący. Na szczęście w marketach można zamówić specjalistyczne surowce budowlane, które bardzo dobrze wyciszą mieszkanie. Niektóre produkty można także wykorzystać w niewielkiej kawalerce - tutaj przede wszystkim liczy się pomysłowość i rzecz jasna co najmniej podstawowy zasób wiedzy budowlanej.
głośnik
Author: Sweex
Source: Sweex
Prefabrykaty do izolacji akustycznej posiadają starannie zdefiniowane klasy pochłaniania dźwięku, np. artykuły oznaczone literą A będą najsensowniejszym wyborem dla tych posiadaczy domów, którzy chcą zamówić prawie doskonały izolator (czytaj więcej). Do wyciszenia sufitu można stosować wełnę mineralną bądź styropian - (styropapa ze spadkiem), a do ścian różnego typu panele, a nawet tynki. Tu bardzo przydaje się branżowa wiedza, więc niektóre prace lepiej zlecić fachowcom, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na dobrych rezultatach przeprowadzonych prac lub określone zadanie jest bardzo wymagające.

Poprawa pochłaniania dźwięku to określenie, które można odnieść też do mniej specjalistycznych procedur. Zresztą niekiedy warto rozpocząć prace od poczynań oczywistych nawet dla laika. Przykładowo, kiedy ktoś mieszka w pobliżu ruchliwej szosy, to najpierw powinien wymienić stare okna na nowe, a wzdłuż siatki posadzić żywopłot, a dopiero później skupiać się na bardziej zaawansowanych rozwiązaniach. A ponieważ dokonały izolator dźwiękowy nie istnieje, to niekiedy trzeba po prostu przenieść się do innego domu, oczywiście położonego w spokojniejszej okolicy.