Doręczanie paczek kurierskich i jak wygląda ich cennik

Najnowsze wpisy

Usługi kurierskie stają się coraz to bardziej powszechne w naszym kraju. Firmy kurierskie oferują różnorodne rodzaje usług. Z reguły różnią się one czasem dostarczenia. Im prędzej paczka ma trafić do adresata, tym cena będzie wyższa. Jeżeli nie zależy nam wyjątkowo na czasie, możemy wybierać usługi standardowe. Główną wiadomością niezbędną do wyceny paczki jest jej waga. Im cięższa paczka, tym więcej kosztuje usługa.

przesyłki kurierskie
Author: Rob Lawton
Source: http://www.flickr.com
O cenie przesyłki rozsądza również jej miejsce dostarczenia. Z zasady ceny przesyłek do całej Polski są jednakowe. Bazowa usługa kurierska gwarantuje, że przesyłka kurierska dotrze do celu w ciągu 2-3 dni roboczych. Jednak poniektóre firmy kurierskie stosują inny cennik dla strefy poszerzonej - zobacz więcej na patronservice.pl. Dzieje się tak najczęściej w wypadku usług dedykowanego kuriera, czy usług z doręczeniem tego samego dnia, gdyż wówczas odległość miejsca nadania od punktu odbioru jest istotne. Strefa rozszerzona to lokalizacje dalekie od miejsca nadania, lub te ciężko dostępne. Dostarczanie paczek, w szczególności do osób prywatnych wymaga pewnej elastyczności, albowiem klienci częstokroć pracują do późnych godzin. Dobrze przeprowadzona usługa polega na tym, aby dostarczyć całość jak najprędzej. Aby przesyłka kurierska doszła bezpiecznie do punktu przeznaczenia winna być zapakowana w mocne pudełko. Jeśli jednak przedmiot, z rozmaitych względów, nie może być tak opakowany, firma kurierska doliczy specjalną opłatę za przesyłkę nietradycyjną.przesyłki
Author: Jnzl's Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
Takie paczki mają jednak nienormalne kształty, a jeśli są owinięte folią, nie zdołają się swobodnie przemieszczać. Z tych przyczyn nie mogą one być sortowane automatycznie. Specjalne manualne sortowanie powiększa koszty obsługi przesyłki, a co za tym idzie, zwiększa również wartość całej usługi. Całkiem kosztowne są również usługi pozwalające na przyjęcie, albo doręczenie przesyłki w dni wolne od pracy. Do najtańszych możliwości dodatkowych należą potwierdzenia doręczenia przesyłki, czy też przekazanie cen na nabywcę.