Domowe zabiegi oczyszczające skórę przed sezonem wiosenno-letnim dla każdego typu cery. Zalecenia zawodowej kosmetyczki.

Najnowsze wpisy

Kiedy nadchodzi sezon wiosenno-letni i nagle jest na tyle przyjemnie, że można odsłonić większą powierzchnię ciała, duża liczba pań zaczyna lekko panikować. Ciało po zimie może być przesuszone, a twarz zmęczona ujemnymi temperaturami i powietrzem przesuszonym przez ogrzewanie.
Ciężko o jeden uniwersalny sposób na oczyszczanie skóry dla wszystkich typów cery, lecz dyplomowana kosmetyczka doradzi nam, które preparaty mogą być konieczne i jakie działania trzeba poczynić, żeby oczyszczanie zakończyć pożądanym skutkiem. Treściwe i efektywne maseczki, peelingi i toniki możemy przygotować samodzielnie w domu. Przy odrobinie dobrych chęci mocne oczyszczanie skóry na stałe zagości w naszej pielęgnacji i cieple lato nie będzie zaskoczeniem - oferta oczyszczania skóry.
zdrowa skóra
Author: Luke Lehrfeld
Source: http://www.flickr.com
Sesje oczyszczające skórę Palomar, przeprowadzone przez kosmetologa w gabinecie kosmetycznym, przynoszą poczucie świeżości i nowości, ale nie ma żadnych przeszkód, żeby przeprowadzić kilka z nich w domu samodzielnie. Od czego powinno się zacząć? Odpeelingu. Ciało można potraktować peelingiem z mielonej kawy lub cynamonowym, a posiadaczki skóry wrażliwej – peelingiem cukrowym. Peelingi te można bez problemu przygotować w domu, a jako oleju bazowego użyć olejku dopasowanego do wymagań naszej skóry. Na twarz należy zastosować peeling o drobniejszych ziarnach – ten z miodu i cynamonu będzie doskonały dla wszystkich cer wyłączając suchą. Cera sucha i wrażliwa doceni płatki owsiane albo otręby połączone z jogurtem i miodem. Kapsułki żelowe – rybki – zawierające wit. A i E mogą być składnikiem peelingu lub mogą być nałożone na twarz wraz z kremem po mocnym oczyszczaniu.


Ważne, aby zawartość kapsułki nakładać jako 1 kosmetyk lub jako produkt ostatni, bo jeśli nałożymy olejek z kapsułki, a później krem, skóra nie wchłonie cennych składników preparatów nałożonych na olejek. Po wykonaniu peelingu twarzy warto użyć toniku, który zwęzi pory skóry, złagodzi zaczerwienienia i przygotuje skórę na aplikację kolejnego kosmetyku, natomiast peeling całego ciała warto zakończyć chłodniejszym prysznicem, który będzie miał podobne zadanie.

Zdarza się, iż to, co proponuje nam domowa kosmetyczka to zdecydowanie za mało. Wtedy dobrze jest iść do zaufanego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej skóry z profesjonalistą, a później zaplanować kilka zabiegów Palomar (-> sprawdź przykłady) domykających naczynka lub dotleniających skórę po zimie.