Domki jako ciekawy detal architektury ogrodowej

Najnowsze wpisy

Każdy właściciel działki wie, że powinien stosownie wykorzystać teren.


Najlepszym rozwiązaniem na zorganizowanie na działce miejsca na przybory, sprzęt ogrodowy, i zabawki dla najmłodszych są domki ogrodowe.


nie przegap
Author: Raymond Zoller
Source: http://www.flickr.com
Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zachować ład, lecz jednocześnie może być interesującym fragmentem architektury ogrodowej.


Najbardziej popularnym materiałem domków ogrodowych jest drzewo. Często wykorzystuje się do tego względnie tani i właściwy typ drzewa, sosnę. Drewniane domki są przychylne środowisku i przede wszystkim doskonale wpisują się w ogród, niezależnie od jego stylu. Ogromną zaletą jest ogromna dostępność produktu i zróżnicowanie. Oczywiście drzewo nastręcza metodycznej pielęgnacji, jednak dzięki temu można co kilka lat zmieniać zabarwienie i odnawiać budowę. Drewniane domki są kosztowniejsze od domków sporządzonych z innych tworzyw i trudniejsze do przewozu, niemniej jednak zapewniają wysoką jakość i stylistykę.
Kominki w ostatnim czasie wróciły do łask. Konstytuują nie tylko niesamowity i atrakcyjny składnik urządzania wnętrza, w wielu domach są dodatkowym, bądź nawet podstawowym źródłem ciepła. Drewno do domu przenoszone jest malutkimi ilościami. Przed kominkiem jesteśmy zmuszeni zestawić go chociaż tyle, żeby starczyło na cały dzień spalania. Drewno przez ten okres się nieco dogrzeje i łagodnie dosuszy - wejdź na geisser.pl.


Stojaki na drewno w reprezentacyjnej części domu mają bardzo ozdobny styl. Znaleźć możemy zarówno różne stylizowane kształty z kutej stali jak i stojaki o bardzo współczesnej, wręcz futurystycznej formie stworzone ze stali nierdzewnej, a nawet nietłukącego się szkła.