Dom to najważniejsze miejsce na ziemi dla każdego z nas - z tego powodu chcemy o niego dbać, aby służył naszej rodzinie przez przez długi czas

Najnowsze wpisy

Zakup domu w wielu sferach bywa uważane za niezwykły luksus. Nie każdy jest w stanie sobie na to pozwolić. Tym bardziej, jeżeli posiadamy dodatkowo śliczny oraz własny ogródek.


Jeśli odnawiamy dom, to nie bywa to niedroga rzecz - to wie każdy.


izolacje z pianki
Author: Parter of Promotion
Source: Parter of Promotion


ściany fundamentowe
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: http://212.18.11.102/downloads/pol/press/xe_dobre_budowanie_z_Xella_3-2008.pdf


Jednak, zazwyczaj chcemy kupować surowiec najlepszej klasy, aby wyremontowane elementy służyły naszym bliskim przez wiele lat. Nikt nie lubi odstawianej fuszerki -zwłaszcza, że przyjdzie nam z tym żyć i patrzeć codziennie na felery ekipy remontowej. Dlatego na przykład gdy ocieplamy dom (odkryj serwis), to chcemy wybrać najlepszej jakości materiał. W ostatnich latach modne stały się izolacje z pianki. W testach jednoznacznie wygrywa ona z wełną, gdyż ma znacznie lepsze parametry. Pianka aplikowana jest w postaci ciekłej i dopiero potem się rozszerza. Dzięki temu jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków - nawet tych ukrytych. Dodatkowo, izolacje z pianki powodują, że budynek bywa chłodniejszy latem, a zimą utrzymuje ciepło. Jest także świetnym wygłuszeniem hałasów. Pianka (zobaczysz tu) nie wygina się z czasem, a więc i za dwadzieścia lat będzie świetnie spełniała swą rolę. Zapobiega też powstawaniu pleśni czy innych bakterii - jest zatem przyjazna dla przyrody.
Kupując materiał izolacyjny trzeba popytać fachowców o poradę lub poszukać ich w internecie na różnych fachowych forach. Wtedy będziemy już wiedzieć, co nabyć.