Dobra izolacja dachu jest niezbędna, jeśli chcemy dużo oszczędzić na opłatach za ogrzewanie

Najnowsze wpisy

Jeżeli posiadamy dom, to powinniśmy zatroszczyć się o jego odpowiednie ocieplenie. Dużo osób twierdzi, iż najistotniejszą sprawą jest zaizolowanie ścian. Okazuje się jednakże, iż ocieplenie dachu i poddasza jest również ważne.


Specjaliści uważają, iż przez nieodpowiednio ocieplony dach może wydostać się nawet dwadzieścia pięć procent ciepła.


Spowoduje to, iż znacznie wzrosną nam opłaty za ogrzewanie. Jeżeli zatem pragniemy płacić mniej, to odpowiednia izolacja dachu musi być naszym priorytetem - jak izolować dach. Produktów, które da się do tego użyć jest bardzo wiele, znakomITym rozwiązaniem może być więc poradzenie się fachowców. Niezwykle istotny jest także sposób, w jaki ten materiał się kładzie. Nieodpowiednio położona izolacja sprawi, że ciepło i tak będzie uciekać. Należy więc zatrudnić specjalistów z dużym doświadczeniem.
Izolacja dachu
Author: Lexi Blue
Source: http://www.flickr.com


Dzisiaj mnóstwo osób traktuje poddasza jako dodatkowe pokoje. Dlatego też ważne jest, aby izolacja dachu była porządna. Dobrze będzie zatem przy ocieplaniu wydać trochę więcej pieniędzy i położyć większą warstwę izolacyjną. Bez wątpienia przez następne lata będziemy znacznie mniej wydawać na ogrzewanie i ta inwestycja się nam zwróci. Fachowcy twierdzą, że aktualnie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o izolację dachu, jest mineralna wełna. Spowoduje ona, że uzyskamy niezwykle dobrą warstwę izolacyjną na wiele lat - jak izolować dom na zimę.


Niesłychanie ważną sprawą jest zatrudnienie doświadczonej ekipy remontowej, która dociepli nam dach. Sam surowiec to tylko część sukcesu. Nawet najlepszy produkt nieodpowiednio położony nie będzie w stanie zatrzymać ciepła w budynku.