Dlaczego Pisarzowice to doskonałe stanowisko, w którym warto jest kupić posiadłość?

Najnowsze wpisy

Czy nie pragnąłbyś w przyszłości zamieszkać, przynajmniej w czasie wypoczynku, w jakimś pięknym oraz spokojnym zakątku? To idealna opcja dla tego typu, których nie interesują żadne wycieczki na drugi koniec świata lub nawet nad królestwo Neptuna albo w góry.


Jest taka wieś, która oferuje sielankowy spokój oraz, z której swoją drogą, jest niezwykle niedaleko do własnych pięknych, zresztą, Tatr. Warto wspomnieć, iż ta miejscowość, choć korzystniejszym określeniem byłby wyraz wioska mieści się w woj. śląskim, w niedalekiej odległości od umęczonego wojennym doświadczeniem Oświęcimia, w powiecie bielskim. Jednak warto również dopowiedzieć, że wieś ta położona jest w dwu polodowcowych dolinach i powstała ponadto w XIV wieku. W dawnych dniach była tzw. uposażeniem pisarzy oświęcimskich, była więc oazą ciszy również dla ludzi pióra. Jeżeli ciekawią Ciebie tętniące natchnieniem domy Pisarzowice to doskonałe miejsce, żeby się tam bądź przenieść lub choćby zaaranżować tam swą wakacyjną rezydencję.


mieszkanie - panorama
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia odnośnie tak wspaniałej literackiej historii tego miasta, zaciekaw się jakąś księgą pióra samego Jana Długosza, w której to nasz słynny kronikarz o niej pisze. Skieruj jednak baczność, że używa w tamtym miejscu innej formy: Pyszarzowicze. Jak zwał, tak zwał. Obecnie jest to piękna wioska, która ma piękną historię i chociażby z tego powodu warto w tamtym miejscu spędzić trochę czasu. Jeśli więc interesują Cię ciekawe domy Pisarzowice to doskonałe miejsce, ażeby takową posiadłość zakupić.
Czekają tutaj na Ciebie realnie sielskie widoki, do których wliczyć należy aż 3 płynące poprzez tę wioskę rzeki: Pisarzówka, Czerwonka i Słonica. Nawet jeśli nie planujesz nic tworzyć, to i tak znajdziesz tu wytchnienie od hałasu bardzo dużego miasta.