Definicja frezowania

Najnowsze wpisy

Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, lub najzwyczajniej nie zastanawiamy się nad tym, frezowane rzeczy otaczają nas niemal z każdej strony.


Frezowanie to stały element obrabiania wszelkiego typu płaszczyzn, kanałków albo uzębień.


Jednakże najwięcej wspólnego z frezem mają pokojowe mebelki. Te bardzo często poddawane są frezowaniu, aby nabrały odpowiedniego wyglądu, funkcjonalności czy zdobień. W poniższym materiale (zobacz cmt frezy) skupimy się przede wszystkim na frezowaniu sprzętów jak też wyjaśnimy co to jest frezowanie.


Frezowanie – to jeden z rodzajów obrabiania skrawaniem. Przydaje odpowiedni kształt przedmiotom z drewna, metalu, sztucznych tworzyw względnie pozostałych materiałów skrawalnych przy pomocy wieloostrzowego narzędzia (frezu) na obrabiarce nazywanej frezarką. Frezowanie to typ obróbki skrawaniem, w jakiej za ruch obrotowy odpowiada specjalne narzędzie, zaś za ruch posuwowy przedmiot obrabiany (niekiedy również urządzenie).
aranżacja
Author: SEBO
Source: SEBO


Dzięki frezowaniu półproduktowi można nadać najrozmaitsze kształty i ozdabiać meble interesującymi wzorami. Jakie są Techniki frezowania? Technologii frezowania jest parę. Możemy podzielić je przez wzgląd na rozlokowanie ostrzy – technologie frezowania walcowego oraz kształtowego. Drugim podziałem będzie podział (polecana kancelaria adwokacka przy podziale majątku pokaż szczegóły) ze względu na metodę poruszania się ostrzy. Mogą poruszać się one synchronicznie – wówczas zarówno frezowany przedmiot, jak również ostrze przesuwają się w takim samym kierunku. Przesuwanie się owych fragmentów w przeciwne strony to technologia frezowania przeciwbieżna.


Frezowanie drewna jest zajęciem niezwykle wdzięcznym i w zasadzie nie ma ograniczeń. Zależnie od naszej fantazji a także artystycznej wizji można ozdobić meble wyszukanym frezem.