Czym są konstrukcje ze szkła i w jakim miejscu mogą mieć swe zastosowanie?

Najnowsze wpisy

Czy przypominasz sobie o których budynkach napisał nasz wielki pisarz Stanisław Żeromski? W książce pt. "Przedwiośnie" wydanej w 1925 r. wspomniał tworzenie domów przy wykorzystaniu tego typu surowca jak szklana płyta.


Jego szklane domy posiadały zostać oznaką rodzimych miast już 100 wiosen wstecz.
Było na nie jednak trochę za WCześnie. Aktualnie wszakże żadnego człowieka nie zaskakuje wieżowiec odbijający od siebie promieni słońca. Takowe budowle to dziś chleb powszedni. Jeżeli ciekawią Ciebie takie konstrukcje szklane Wrocław jest miastem, w jakim mógłbyś je zobaczyć. Przykładowo: czy wiesz, że w stolicy Dolnego Śląska znajduje się największy budynek w Polsce? Czy wiesz, jak on się prezentuje? Nie jest oczywiście całkowicie wytworzony ze szklanych tafli, posiada wszakże bardzo wiele tego typu składników. Dosyć oznajmić, iż do oszklenia fasad zużyto 70 tysięcy metrów kwadratowych szkła.


relaks na tarasie
Author: Juan de Dios Santander Vela
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli ciekawią Ciebie z kolei o wiele drobniejsze konstrukcje szklane Wrocław to również (odnośnik do serwisu) miasto, w którym produkowane są różne terraria czy pojemniki na wodę. Takie obszerne akwaria znajdują swoje wykorzystanie w ogrodach botanicznych. To doskonały wariant na ekspozycję różnych egzotycznych rybek lub pająków.


Oczywiście takie zbiorniki mogą kupować również osoby prywatne, które posiadając pozwolenie na utrzymywanie tropikalnych zwierzaków, pragną na swoim obszarze mieć np. prywatne zoo. Nie można by również zapomnieć o różnorodnych placówkach naukowych, w jakich również czasem wykorzystuje się różne szklane pojemniki.