Czym odróżniają się od siebie lasery i jaki wybrać właściwie do likwidacji zmarszczek?

Najnowsze wpisy

Dzisiaj jest zdolny wykonać cuda. W kosmetyce mógłby usunąć przebarwienia czy też blizny. Może wykonać wszystko to, z czym dostępne dotąd metody nie mogły sobie poradzić.
dom drewniany
Author: otoDom.pl
Source: otoDom.pl


Poczytaj o jego rodzajach.


substancje
Author: IFTM Internorm
Source: IFTM Internorm


W kosmetyce laser można by dzielić w zależności od typu laserowego źródła, jakie takie urządzenie wykorzystuje. Źródłem światła tego Urządzenia mógłby być gaz, półprzewodnik lub ciało stałe. Światło wytwarzane przez narzędzie może oddziaływać na cerę w rozmaITy sposób. Za małe światło nie przyniesie pożądanego rezultatu, z kolei jeśli będzie za silne dla skóry, mogą się na niej pokazać blizny lub odmienne uszkodzenia. Z tego względu nie każdy laser nada się do robienia dowolnego zabiegu.


Dziś najczęściej stosowany jest laser diodowy. Tutaj źródłem światła jest półprzewodnik. Najczęściej używane są do usuwania trądzika czy skutecznego usuwania włosów lub zwalczania cellulitu. Można je również stosować podczas zabiegów w dermatologicznej chirurgii, przykładowo do likwidacji brodawek, znamion skórnych czy zmian nowotworowych. Drugim często stosowanym laserem jest laser argonowy. Tutaj źródłem światła jest gaz. Jest on przeważnie wykorzystywany do leczenia przemian naczyniowych. Wykorzystuje się go przeważnie do likwidacji pajączków czy też małych jamistych naczyniaków. Następnym rodzajem lasera jest neodymowo-yagowy. Ten stosowany jest przeważnie do likwidacji wszelkich naczyniowych zmian występujących na skórze bez jej kaleczenia.
W kosmetyce stosuje się go do usuwania znamion naczyniowych płaskich czy zmian naczyniowych spowodowanych opalaniem. Jest jeszcze jeden przeważnie stosowany laser. Wykorzystuje on dwutlenek węgla. Zazwyczaj stosowany jest do wygładzania powierzchni blizn i do likwidacji nierówności skóry.