Czy warto wziąć lokal w leasing?

Najnowsze wpisy

O leasingu pojazdów słyszało sporo potencjalnych klientów. Mało kto jednak wie, że w leasing możne wziąć również budynki, w tym również mieszkania.
mieszkanie
Author: Gunnar Grimnes
Source: http://www.flickr.com
Leasing nieruchomości jest nie znanym jeszcze w obecnie produktem finansowym. Leasing nieruchomości jest obecny na polskim rynku już od końca lat dziewięćdziesiątych - homeleasing.pl. Jego popularność w ostatnich latach zaczęła ciągle rosnąc. Z leasingu budynkami w dużym stopniu są w stanie korzystać przedsiębiorstwa, dużo rzadziej nastawione są na niego osoby prywatne. Od określonego czasu na naszym rynku nieruchomości (pozostałe informację dostępne będą tu) pojawiła się mimo wszystko możliwość leasingu budynkami również przez osoby które nie prowadzą firmy. Osoby, które nie mają swojego mieszkania (nowe mieszkania bielsko), których nie stać na jego zakupienie za kredyt bankowy mogą w aktualnie wziąć mieszkanie w leasing. Popularne mieszkanie w leasing jest pozyskać o wiele łatwiej niż kredyt hipoteczny na wykupienie swojego mieszkania - zerknij na homeleasing.pl. Koszt leasingu lokalu są również mniejsze niż raty, które należy spłacić zaciągając kredyt hipoteczny.


Jak wygląda leasing nieruchomości od strony praktycznej? W tym przypadku posiadacz własnego mieszkania też zobowiązany jest do spłacania każdych rat. Aby móc uzyskać mieszkanie w leasing osoba zainteresowana musi pokazać zaświadczenie o dochodach. Oprocentowanie, które zastosują przedsiębiorstwa oferujące mieszkania w leasing jest w skali roku dość niskie. Z opcji kupna mieszkania w leasing najczęściej korzystają osoby, które posiadają zbyt niską zdolność kredytową, aby bank był nastawiony na to by udzielić im kredytu hipotecznego. Leasing nieruchomości może być mimo wszystko inną opcją dla osób, które mają niekorzystną historię kredytową w BIK. Okres leasingowania nieruchomości może być dość różnorodny, maksymalnie będzie on mógł wynosić dwadzieścia pięć lat. Po spłacie wyznaczonych rat leasingowych mieszkanie staje się naszą własnością. Dla osób, których nie stać na zakup mieszkania za gotówkę, dla ludzi, które nie posiadają szans na uzyskanie kredytu hipotecznego leasing mieszkania wydaje się być wspaniałą szansą na to by móc posiadać mieszkania. Jest to opcja znacznie bardziej atrakcyjna niż wynajmowanie przez dłuższy czas.