Czy opłaca się zdecydować na wyspę w kuchni? O jakich rzeczach pamiętać w czasie planowania projektu?

Najnowsze wpisy

Wyspa w kuchni to całkiem wygodne rozwiązanie, dzięki niej można zaoszczędzić miejsce i zyskać |wygodę przygotowując posiłki wraz z rodziną. Jest jednak jeden warunek, jaki z pewnością nie będzie dziwił. Kuchnie z wyspą pełnią dobrze swoje zadanie, jeśli są dobrze urządzone. Trzeba w związku z tym zwrócić uwagę na parę kwestii, by korzystanie z takiej kuchni nie było utrapieniem, lecz przyjemnością.


www.domowyplus.pl/kuchnia-z-wyspa-wymarzone-miejsce-dla-kazdego
Source: pixabay
Wyspa - jak jej nazwa mówi, po to właśnie jest wyspą, by łatwy był do niej dostęp z każdej strony, czyli nie może zakłócać komunikacji w reszcie kuchni jak i sąsiednich pomieszczeniach. Nie może być umieszczona w przejściu do pozostałych pokoi albo ciekawe zobacz tą witrynę http://www.probudiament.pl tez przesadnie blisko wejścia do kuchni, albo też z kuchni do spiżarni. Drzwiczki szafek i urządzeń, to znaczy piekarnika lub też zmywarki nie mogą na siebie nachodzić. Przy krótszych bokach wyspy nie powinno zabraknąć miejsca, aby z łatwością móc przejść. Powinno tam być minimum 60 centymetrów, jeżeli zaś na tym odcinku znajdują się otwierane szafki, to powinno być 80 centymetrów. W ciaśniejszych przestrzeniach trudno jest nie tylko przecisnąć się dwóm osobom, ale również dostać do szafek pod blatem. Niestety należy się do nich schylić albo (rozwinięcie tematu> www.sztukateriaabakus.pl/) przykucnąć, a przecież musi też zostać miejsce na otwieranie drzwiczek.


szafki kuchenne
Author: Christopher Kuttruff
Source: http://www.flickr.com
W sytuacji, kiedy wyspa ustawiona jest między kuchnią a jadalnią albo salonem zobaczmy, czy taka wyspa jak również siedzące przy niej osoby nie będą przeszkadzać w korzystaniu z pozostałych obszarów pokoju, czyli stołu jadalnego czy zestawu wypoczynkowego. Wyspa koniecznie powinna być dobrana dobrze do urządzeń, które chcemy na niej zmieścić oraz przy tym zapewnić właściwą przestrzeń na ich obsługę. Tym samym inne będą wymiary wyspy ze zlewozmywakiem, natomiast inne także z palnikami do gotowania. Pamiętając o tych proporcjach łatwiej zachować czystość w kuchni (http://www.domowyplus.pl/jak-dbac-o-czystosc-w-kuchni), ogólny ład i miłą atmosferę, zdecydowanie również prościej przygotować coś pysznego, gdyż używanie takiej kuchni okaże się prawdziwą czymś przyjemnym. Warto zastosować się do tych kilku wytycznych, ponieważ w takim wypadku będziemy mieć prawdziwe zadowolenie z naszej kuchennej wyspy.