Czy opłaca się zamówić projekt mieszkania?

Najnowsze wpisy

Projektant mieszkań trudni się aranżowaniem mieszkań. Nierzadko zastanawiamy się, czy warto skorzystać z porad projektanta pomieszczeń?


Pamiętaj, że architekt wnętrz może z mieszkaniem zrobić prawie wszystko, projekty pomieszczeń uwzględniają roboty od wyburzenia ścian, przez opracowanie mebli na indywidualne zlecenie, po wybór tkanin oraz kolorów.
architekt wnętrz
Author: erix!
Source: http://www.flickr.com


dom piętrowy
Author: Schüco
Source: Schüco


Wszystko zależy od naszych wymogów.


plan
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com


Nierzadko przybywamy do projektanta pomieszczeń już z mniej czy też bardziej sprecyzowaną wizją naszego mieszkanka: „ma być ciepło i przytulnie” albo „nowocześnie a także reprezentacyjnie”, albo też „tak samo jak w katalogu”. Architekt (polecamy również) wnętrz może przeprowadzić naszą wizję, proponując zastosowanie całkiem innych środków, aniżeli byśmy sobie to wyobrażali. Posiada on bowiem większą wiedzę a także doświadczenie w aranżowaniu mieszkań, widział dużo więcej podejść, zwiedza wystawy i targi – jest w stanie zatem zaproponować nam coś zupełnie nieoczekiwanego, co nam przypadnie do gustu. Żeby propozycja architekta mieszkań była udana, nie starczy wiedza o tworzywach. Istotne będzie także, aby architekt wnętrz potrafił je zestawić, należycie skomponować, scalić rozmaite kolory i faktury. Może to zrobić w sposób niekonwencjonalny. Stereotypy mogą dotyczyć także kosztów projektu wnętrz (zobacz). Rozpowszechnione jest przekonanie, utwierdzane częstokroć przez kolorowe periodyki, że oryginalnie i nowocześnie oznacza drogo.
Tymczasem może się okazać, iż z pomocą niedrogich jak też dostępnych surowców możemy niekonwencjonalnie urządzić wnętrze. Projektant pomieszczeń doradzi, w jaki sposób zaaranżować wnętrze o nietypowych rozmiarach czy kształtach.