Czemu meble kolonialne są warte uwagi? Co dobrze jest na ten temat wiedzieć? Czy należy się na nie zdecydować?

Najnowsze wpisy

Styl kolonialny sprawdzi się zawsze, jest uniwersalny. Powstał w brytyjskich koloniach, to znaczy na Dalekim Wschodzie, w Afrycie oraz Australii. Tego typu meble to bez wątpienia niezwykła klasyka i egzotyka, co sprawia, iż mamy produkt wygodny jak również elegancki. Są świetne dla podróżników i miłośników komfortowych, a jednocześnie naturalnych przestrzeni.
Meble kolonialne wytworzone są surowców najwyższej jakości. Własną wyjątkowość zawdzięczają wpływom z różnych krajów Europy, które miały własne zamorskie kolonie. Czyli głównie można mówić tutaj o Anglii, Hiszpanii i Portugalii. W osiemnastym oraz dziewiętnastym wieku Europejczycy zwozili ze swoich miejsc odrobinę luksusu, czyli meble, jakie miały spowodować, iż będą się czuć jak w domu. Niestety, ale przywożone meble nie były w stanie przetrwać w tak innym klimacie, dlatego też zaczęto produkować je na miejscu.
meble
Author: OPUS-M Sp. z o.o.
Source: OPUS-M Sp. z o.o.


Rzecz jasna, używano w tym celu dostępnych na miejscu rodzajów drzew. Dzięki temu mogły być robione ładne, proste w formie meble, jakie z powodzeniem były w stanie połączyć europejski styl z egzotycznymi zdobieniami oraz materiałami. Są niezwykle masywne i bardzo wytrzymałe, przykładem mogą być meble (przejdź) indonezyjskie, które możesz przejrzeć, nabyć, kupić tutaj http://meblezindonezji.pl/. Tworzy się je często z ciemnego, litego drewna, takiego rodzaju jak mahoń lub sezam. Dużą rolę mają również rattan i bambus. Są dość ciężkie, nie każdy w związku z tym potrafi stworzyć z nich spójne wnętrze, jednakże ich wybór jest naprawdę szeroki. Ogromną zaletą takich mebli jest także to, że dość często wykonane są ręcznie, dzięki swojej prostocie dopasowują się do wielu wnętrz. przeniesiony tutajMeble takie są najczęściej masywne jak i ciemne. Taki wygląd na pewno zawdzięczają gatunkowi drzewa, z którego normalnie są zrobione.
Meble tego tupu najkorzystniej będą w związku z tym wyglądać w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Najpopularniejsze są komody z szufladami, a także skrzynie z drewna czy meble ze starych łodzi takie jak te http://meblezindonezji.pl/. Świetnie prezentują się również indyjskie aranżacje, w jakich pojawiają się stoły jak i zdobione szafki. Są bardzo reprezentacyjne, pasują do wielu miejsc, gdzie najważniejszy jest styl, elegancja i dobry gust. Warto od czasu do czasu dodać jakiejś świeżości do naszych tradycyjnych pomieszczeń oraz poeksperymentować z tego typu umeblowaniem. Efekt może sprawić że będziemy pozytywnie zaskoczeni.