Czas wolny najlepszy moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Najnowsze wpisy

Lato to doskonały moment na przeprowadzenie remontu naszego domu, szczególnie, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki właściwym i prawidłowo założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i przyjemnie. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, zapewniającą wymianę powietrza między wnętrzem naszego mieszkania, a jego otoczeniem.

Skuteczna naturalna wentylacja (wentylacja dolny śląsk - purevent.pl) umożliwia przedostawanie się świeżego powietrza do pomieszczeń, wykorzystując do tego celu nieszczelności okien lub drzwi, które następnie usuwane jest przez otwory wentylacyjne domu na zewnątrz. W trakcie wymiany okien (Sklep z oknami Wrocław - http://www.oknagalio.pl/) warto, więc pamiętać o dopilnowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może przyczynić się do zwiększenia wilgoci powietrza i w konsekwencji do osadzania się pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach szyb , a także ścian. W ten sposób bardzo łatwo może pojawić się pleśń w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwą wymianę powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zwykle niewielkie i mogą być zamontowane do prawie wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki montuje się w górnej części okna, dostarczają do pomieszczeń świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz usuwają za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Gdy jest lato, wietrzenie okna oraz włączony wiatraczek nie wystarczają, czas pomyśleć nad zakupem klimatyzatora (http://www.ceneo.pl/). Jest naprawdę przydatny latem. Należy jednak pamiętać o regularnym przeglądzie i konserwacji. W przeciwnym przypadku, możemy nabawiać się przez niego naprawdę poważnych powikłań.

odświeżony pokój
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com
Okres wakacyjny to również czas wyjazdów naszych dzieci na kolonie i obozy. Brak dzieci w domu, to najlepsza okazja, by zmienić ich pokój w baśniową fantazję. Urządzając pokój dziecka należy pamiętać o każdym szczególe, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i ozdobne, dekoracje ścian ; tak by stał się wygodny i bezpieczny. Najlepiej wynająć firmę oferującą usługi remontowe w Białymstoku. Początkowo powinniśmy wybrać główny motyw aranżacji dobierając do niej odpowiednią kolorystykę.Tło, czyli ściana, powinno być łatwe do utrzymania w czystości, wykończenia powinny być przyjazne dla dziecka, i jeżeli to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju naszej pociechy powinny być oznakowane symbolami świadczącymi o bezpieczeństwa dla zdrowia – powinno się zwrócić na to uwagę, podczas ich zakupu w sklepie.

Ściany pokryte farbą dają wiele możliwości dalszej aranżacji. Powierzchnie pomalowane na jednolity kolor mogą stanowić tło pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety kładzione na całej powierzchni ścian. Ze względu na ich uczulające własności, warto wcześniej upewnić się, że nasza pociecha nie jest alergikiem.

Naturalnie należy również pamiętać o meblach oraz innych dodatkach, które muszą być dobrane zgodnie z motywem przewodnim pokoju.

Ważną przesłanką jest także to, iż dzieci będąc na wakacjach nie będą nam przeszkadzały podczas remontu pozostałej części domu, jak na przykład kuchni. Czemu by nie zrobić tam generalnego remontu? Kupić nowe sprzęty i meble, a przy tym dopasować je do siebie? Doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji kuchenki do zabudowy (zobacz więcej w tym miejscu: kuchnie elektryczne do zabudowy od AEG). Są funkcjonalne, a przy tym eleganckie.

W okresie wakacyjnym powinniśmy także zadbać o właściwą irygację naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe mają zazwyczaj zróżnicowaną tolerancję na brak wody, a ich odporność na przesuszenie jest zależna od gatunku, gleby oraz stanowiska.

Często wybieranymi urządzeniami pomagającymi nam w utrzymaniu właściwej wilgotności podłoża są zraszacze stacjonarne, które można przenosić z miejsca na miejsce. Możemy także zamontować system kroplujący lub automatyczne systemy nawadniania ogrodu, które w dużej mierze usprawnią pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie czasochłonnym zajęciem. Nawadnianie ogrodów to bardzo ważny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami letnich, słonecznych dni, a także bez obaw pozostawimy nasz ogród i wyjedziemy na wymarzony urlop.