Co to spinarka ręczna ? Jakie jest jej zastosowanie?

Najnowsze wpisy

Jest sporo przyrządów, które upraszczają nam działalność w pracy i w domu. Jednym z tych przyrządów jest spinarka ręczna. Służy do spojenia materiału przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalowych opasek. Proste, lecz niezawodne narzędzia służące do ręcznego wiązania polipropylenową opaską większych przedmiotów, również swobodnie ułożonych produktów na palecie.
Łatwe w obsłudze narzędzia do łączenia taśmą polipropylenową, lub poliestrową przy pomocy sprzączki drucianej. Urządzenie zapewnia należyte naciągnięcie, oraz odcięcie opaski wychodzącej z wałka. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego wymiary. Do pakowacza jest możliwość zastosować przeróżne szerokości taśmy, w zależności od potrzeb owijania.
Spinarka ręczna musi być wyposażona w pojemniki do taśmy. Opaski te charakteryzują się wielką wydajnością i odpornością. Można je zgrzewać przy pomocy specjalnych narzędzi, czy też spajać je za pomocą spinaczy drucianych i plastykowych. Jest to najtańsza i najprostszy sposób na zabezpieczenie wielkiego i drobnego ładunku. Paskowarka ręczna odznacza się trwałą stalową konstrukcją zapewniającą długą żywotność.
wózek
Source: flickr.com
Do załadowania taśmy służy także odwijacz. Jest to wózek z bębnem i hamulcem i służy do rozwijania opaski. Zaopatrzony jest w kółka co umożliwia przemieszczanie się po całym obszarze, na którym wykonuje się łączenie opaskami. Ma kieszeń w której jest możliwość wkładać napinacz i osprzęt do pakowania - poznaj ofertę Transaco. Służy zabezpieczeniu opaski przed rozwijaniem, również powoduje, że taśma jest bardziej funkcjonalna. Taśma, którą znajdziesz w tym miejscu - http://tasmy.malopolska.pl/tasmy-pakowe jest stale pod ręką i nie powinniśmy mieć lęków o jej rozwinięcie. Wyraźnie podwyższa skuteczność pracy.


Jest także spinarka ręczna akumulatorowa. Przeznaczona przede wszystkim do spojenia palet z produktem przeznaczonym do transportu. Łączy w sobie walory ręcznych paskowarek z maszynami paskującymi dzięki ruchliwości i komforcie spojenia bez użycia metalowych spinek. Łączenie odbywa się poprzez zgrzew. Narzędzie jest uniwersalne, w ciągu kilku minut można je przestawić w prosty sposób na przeróżne szerokości opasek.