Co to są silosy lejowe i przenośniki łańcuchowe i jak je wykorzystywać by dawały dobre efekty?

Najnowsze wpisy

Potrzebujesz bardzo dobrego urządzenia do pasz i ziarna? Sprawdź co przygotowali dla Ciebie producenci?

Silosy lejowe w rozróżnieniu od innych nazywających się silosów płaskodennych, są wyposażone w specjalne dno w rozmiarze stożka.
ziarna
Author: Olearys
Source: http://www.flickr.com
W ramach oferty dystrybutorów polecane są silosy lejowe o wyjątkowych zastosowaniach: są to silosy zbożowe i silosy paszowe rodzaju PBIN - zobacz tutaj wątek silosów lejowych. Szczególne, lejowe dno pozwala na odpowiednio całkowite grawitacyjne rozładowanie silosu. Na specjalna uwagę zasłużyła także sumienność struktury oraz wytrzymałość silosów lejowych, uzyskana z kolei dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy budulców, a także ich niezwykła stabilność i prostota opróżniania. Wszystkie znajdujące się w propozycji firm silosy zaopatrzone są we właściwe akcesoria bezpieczeństwa, które to mają zapewnić ochronę osób obsługujących takie urządzenie, a także właściwe funkcjonowanie samego silosu.


Przy transporcie zboża i pasz mogą przydać się także przenośniki łańcuchowe. Przenośniki łańcuchowe to przedmioty, które służą do transportowania ładunków o dużej masie oraz wymiarach, a tym samym niewielkich powierzchniach podparcia. W ten sposób niezmiernie często stosuje się przenośniki łańcuchowe do transportowania palet według krótszego boku - ciąg dalszy wątku przenośników łańcuchowych. Transportowanie ładunku ma miejsce na specjalnych cięgnach łańcuchowych. W zależności od zapotrzebowań tworzone są z dwu aż do pięciu cięgien. Łańcuchy prowadzone są po profilu ślizgowym wykonanym ze specjalnego odpornego na ścieranie tworzywa. Napęd przemieszczany z motoreduktora jest na odpowiedni wałek napędzający jednoczenie wszystkie łańcuchy, co natomiast zapewnia ich jednakową prędkość. Najistotniejsze zalety przenośników łańcuchowych to np. możliwość transportu ładunków pod małym kątem, możliwość wykorzystania do poprzecznego wyprowadzania przewożonych przedmiotów z przenośnika rolkowego i cicha praca.


Dodatkowo transport wielu typów ładunków, o różnorodnych podstawach i niedrogie koszty serwisu i obsługi.


Jest to także stabilna konstrukcja wykonana z profili stalowych, ocynkowanych lub nierdzewnych. A zatem z takimi urządzeniami można sporo zdziałać.